Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Alkalmaztak régebben tevéket...

Alkalmaztak régebben tevéket a háborúkban?

Figyelt kérdés

Volt olyan a történelem folyamán, hogy a lovasságot tevékkel helyettesítették? Mert csak 3 olyan állatról tudok, amiket alkalmaztak harci célból, a ló, az elefánt és a kutya.

Na de a sivatagi népek (pl: arabok, perzsák)? Mert egy helyen sem olvastam még arról, hogy (például a keresztes háborúk/hadjáratok idején) alkalmaztak volna "harci tevéket". Arról olvastam, hogy teherszállításra használták. Arról is olvastam, hogy a ló fél a teve szagától, na de arról nem, hogy ténylegesen lett-e volna ilyen fegyvernem.

Ha alkalmaztak, akkor úgy mint a lovakat? Szóval harci teve alatt én most azt értem, hogy a katona pajzzsal, dárdával, lándzsával, karddal a kezében ül a tevén és rohamozik előre harcolni.



2012. nov. 8. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ókortól a modern időkig folyamatosan részt vettek tevék a háborúkban a Közel-Keleten, Belső-Ázsiában és Észak-Afrikában. Perzsák, arabok, mongolok, mamelukok, stb. mind használták a tevét a harcokban, a lovakhoz hasonló feladatkörben. A Parthus- és a Szaszanida Birodalomban katafrakt "lovasságként" is alkalmazták (páncélozott tevéken páncélos katonákból álló nehéz"lovasság"). A beduinok olykor kettesével ülték meg a tevét. Az elől ülő irányította a tevét, a hátsó pedig dárdákkal, íjjal harcolt, majd a közelharc előtt átugrott a teve mellé kötött lóra.

A modern időkben a harci tevék puskával és karddal felszerelt harcosokkal vágtattak a csatákba.

Mivel a sivatagos és félsivatagos területeken nehéz vizet és legelőt találni, egy jó teve többet érhet, mint egy jó ló.

2012. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!