Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valaki, akit még baromira...

Van valaki, akit még baromira idegesít, hogy a nők állandóan azzal nyaggatják a férfiakat, hogy beszéljék ki a problémáikat, mert nem jó mindent elfojtani és úgy sokkal jobb?

Figyelt kérdés
Engem mindig a naivitáson való szánakozással vegyes nevetés és az ingerültség fog el. Tudom, hogy valahol igazuk van, de az a bajom ezzel az egésszel, hogy a problémák kibeszélése alapvetően a női agy sajátsága. A férfiak agya egyszerűen máshogy működik, nekünk van egy olyan képességünk, hogy némán, magunkban rendezzük le a dolgokat, amire szükségünk is van, mert a férfiak dolga az, hogy megoldják a dolgokat. És ez az, amit a nők képtelenek felfogni, mert a saját agyukból, igényeikből indulnak ki. Olyan, mintha a férfiak azt mondanák a nőknek, hogy ha valamit ki akarnak beszélni, akkor üljenek be egy meccsre és közben, ha nem túl érdekes, dumálgassanak, sörrel a kézben, szemkontaktus nélkül. Persze az is igaz, hogy a mai világban a csapból is ösztrogén folyik, most inkább a nőknek áll a pálya, mint a férfiaknak, ezért talán még működik is a nők eme tanácsa... de ez csak a mai, elkényelmesített, zárt burkos világra igaz. Megnézném, mi lett volna abból a férfiból, aki a világháború frontján elkezd jajveszékelni, hogy ő talán sosem látja többé a családját, talán mind ott halnak meg, talán az ellenség már mindenkit megölt, nincs mit tenni... titokban persze, hogy ezt érzi, de a csapatszellem addig működik, amíg nem mondja ki. Ha tél közepén egy isten háta mögötti helyen a hóviharban lerobban a kocsi, akkor bezzeg nem azt várja a nő, hogy a férfi beszélje ki magából azt, hogy ő nem érzi magát elég jónak, ő nem is ért a kocsikhoz és nem tudja megoldani, hanem azt, hogy szívja össze a fogát, tartsa a családban a reményt és próbálja megoldani minden áron. Ezek a dolgok nem véletlenül fejlődtek ki így, és a mai nők a több ezer éves evolúciót kérdőjelezik meg, amikor a saját maguknak működő megoldásokat a férfiakra próbálják alkalmazni.
2012. szept. 17. 21:34
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Persze hogy van, ez szerintem is nagyon idegesítő.

Érdekes, hogy a nők mennyit tudnak beszélni.

Mintha beszéddel meg lehetne oldani a dolgokat,

vagy a sok beszéd változtatna valamin is.

Szerintem is marhaság.

Akarsz beszélni róla?

2012. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagy vicces.
2012. szept. 17. 22:29
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Lehet. :-)

De most nézd meg: arról panaszkodsz, hogy a nők azt akarják, hogy beszéld ki a problémáidat, és ezek után TE ITT vadidegen embereknek tálalod elő, hogy milyen problémáid is vannak.

Miért nem AZZAL beszéled meg ezeket, akire éppen panaszkodsz?

Két legyet ütnél egy csapásra... A csaj kommunikációs vágya is ki lenne elégítve (hiszen nagyon jól el tudod mondani, hogy mi is a problémád), valamint feltehetően válaszra is számíthatnál tőle.

És ez még erősítené is a szociális kötődéseteket egymáshoz. :-D


Azt mondod, a problémák kibeszélése alapvetően a női agy sajátossága, majd hosszasan elemzed ezt a helyzetet.

BÁRMELYIK csajnál nyerő lennél ilyen szöveggel!

Egyszerűen csodálnák, hogy milyen jól el tudod mondani az érzéseidet, gondolataidat egy dologgal kapcsolatban!

2012. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem az igedesít baromira, amikor egy faszi a nők miatt picsog. Az női meló, hagyd meg nekik.
2012. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"De most nézd meg: arról panaszkodsz, hogy a nők azt akarják, hogy beszéld ki a problémáidat, és ezek után TE ITT vadidegen embereknek tálalod elő, hogy milyen problémáid is vannak. "


Én nem saját problémákról beszélek, hanem általános kérdésekről. És nem azért, mert ez belső igényem, hanem mert keresem az értelmes emberek társaságát. A változatosság kedvéért jó lenne olyat is látni, aki egyetért a gondolataimmal, illetve hozzátesz, nem pedig csak az ezotériás nőket:D



"Miért nem AZZAL beszéled meg ezeket, akire éppen panaszkodsz?"


Mert akik ilyenekben hisznek, azok képtelenek felfogni és követni a normális logikát, és bárki, aki rájuk cáfol, szemét szkeptikus, aki semmiben nem hisz. Valójában ők hisznek el minden sületlenséget. Válaszra csak annyira számíthatnék, hogy jól legorombítana, amiért szétoszlatom a rózsaszín kis világát. A hit sajnos választott dolog, az érzelmek befolyásolják, nem sok köze van a valósághoz.


"BÁRMELYIK csajnál nyerő lennél ilyen szöveggel!"


Mutass egy ilyen "bámelyik" csajt!:D

A lányok nem szeretnek elemezni, levezetni. Az elemzésben benne van a problémamegoldás, ami a férfi agy sajátossága. A férfiak ezért adatcsere és elemzés céljából beszélnek. A nők kapcsolattartás céljából. Ők nem eljutni akarnak A pontból a B pontba, csak kibeszélni magukat, kapcsolatot tartani. Beszélni. Úgyhogy nem, nem hinném, hogy ez célravezető lenne a lányoknál:D Az én képességem inkább vitaórákra való.

2012. szept. 17. 22:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a dicséretet, de sajnos én messze nem vagyok elégedett a kifejezőképességemmel.
2012. szept. 17. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég sokan vannak, akiknek ez nem jelent problémát. Talán azért, mert van empatikus képességük. Ahogy te is, tudják, hogy a női és férfi agy másra van beállítva. Éppen ezért elfogadják a női agyviselkedését olyannak, amilyen, és bizonyos pontig segítik, majd értésre adják, hogy tovább nem tudják. Ha értelmesen fogalmazódik ez meg, egy értelmes né megérti, és értékeli az addigiakat.

Egyébként pedig #3-s válaszban benne van minden lényeges. Férfimódra, kissé szárazon és rövidre fogva.

2012. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, logikusan fogalmazva, van valaki, akit még baromira idegesít... nem magamról beszélek, hanem általánosan fogalmazva...

Gondolkodj el a mondat elejének és végének összefüggése közötti logikáról. Férfiaggyal. És hidd el, az nem leszólás, hanem az általad favorizált tömör fogalmazás.

2012. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!