Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a külömbség a beás cigány...

Mi a külömbség a beás cigány és az oláh cigány között?

Figyelt kérdés
(ha lehet bennfentesek válaszát várom)

2012. dec. 13. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok bennfentes, de tanultam romológiát.


Viszont így egyszerűbb:


[link]


U. i.: külöNbség :)

2012. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Egyiknek a sárgaréz, másiknak az alomónium a kedvence.
2012. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Most olyan boldog lettem! :) Megtudtam az 1.valaszolo altal belinkelt oldal alapjan, hogy kárpáti ciganyok vagyunk. Eddig soha nem tudtam. nagymamam szulei perfektul beszeltek ciganyul. nagymamam megerti a cigany beszedet de felelni magyarul tud. mindig mutattam neki ciganyzeneket es nem ertettem hogy miert nem erti a szoveget. hat most rajottem. mert a legtobb cigany olahciganyul (lovari, kelderas...) beszel a mi csaladunk pedig a karpati cigabnyt beszelte. Ami amugy nem annxira ter el az olahciganytol de nagyon sok magyar/szlovak jovevenyszo van benne. Eddig azt hittem hogy a Pátyi ciganyok meg regen szlovak nyelvteruletrol vandoroltak Pátyra és a pilis hegység faluiba (csobánka, pomáz, Piliscsaba, Pilisvorosvar, Tök, Zsámbék) Mert a mama is mondta hogy csak ezen falvak ciganyait erti meg. Nagyon orulok hogy rajottem hogy karpati ciganyok vagyunk. olyan jo megismerni a gyokereimet... Amugy ugy csinaltam hogy odaultem a mama melle es folovastam a szavakakat az olahcigany es a karpati cigany kifejezeseket is es a karpatiakat ertette meg. A masik hogy azt irja hogy a karpati ciganyok fokent a pilisben elnek meg egy kevesen Somogy Nograd megye 1-2 falujaban. Nagyon boldog vagyok. koszonom elso valaszolo!!!
2012. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!