Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki az aki igazságtalannak...

Ki az aki igazságtalannak tartja Trianont?

Figyelt kérdés
Én úgy látom, hogy a régi nagy Magyarországon csomó nem magyar élt kisebbségben, és a Trianonnal csak visszakapták a függetlenségüket. Majdnem minden területen, amit elcsatoltak külföldiek élnek többségben.

2013. jan. 30. 18:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Oicit fogalmazz érthetöbben!. Tekintettel arra, hogy Mo határain kivülesö területröl van szo,"minden területen, amit elcsatoltak külföldiek élnek többségben" söt kizárolag. Az ott élö magyarok is külföldiek ugyanis.
2013. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
95%
Inkább ki az, aki nem tartja igazságtalannak???
2013. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Oké pontosítok: Erdélyben több román él, mint magyar. Horvátországban több horvát él, mint magyar. A felvidéken talán egy kicsit vastagon vágták a területet, de még így is több szlovák él Szlovákiában mint magyar.

Én nem tartom igazságtalannak Trianont. Jó alkalom volt a környező népeknek, hogy felszabaduljanak a sok évszázados magyar uralom alól.

2013. jan. 30. 18:22
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Én például igazságtalannak tartom, mert ezek után pedig rengeteg magyar került kisebbségbe, sőt, kimondottan kiszolgáltatott helyzetbe (Trianon előtt a nálunk élő kisebbségek nem voltak kiszolgáltatva). Az elcsatolt területek indokolatlanul nagyok voltak, a határok meghúzása pedig nélkülözött minden józan megfontolást. Ha a második bécsi döntés után visszaszerzett területeket megtarthattuk volna, egész más lenne a leányzó fekvése, ugyanis pont azokat a területeket kaptuk vissza, ami a lakosság etnikai összetételét tekintve járt is.
2013. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg illett volna jobban odafigyelni a nemzetiségi határokra, így teljesen átestek a ló másik oldalára. Nem egyszerűen az volt a cél, hogy a környező nemzetek felszabaduljanak, hanem az, hogy Magyarországot mint vesztes államot és a magyarokat mint vesztes nemzetet minél jobban megszívassák.


„Majdnem minden területen, amit elcsatoltak külföldiek élnek többségben.” – A nagy Magyarországon meg a magyarok éltek többségben, szóval ez nem jó érv. Trianonnal nem csak azt érték el, hogy a szlovákok, románok, szerbek,… többségbe kerültek a nemzetükben, hanem hogy a magyarok ugyanolyan kisebbségbe, mint azelőtt a szlovákok, románok, szerbek,… voltak. Oké, hogy nem lehetett volna teljesen tökéletesen meghúzni a határokat, de ha megnézed az nemzetiségi térképeket, akkor láthatod, hogy lehetett volna jobban. (Csak akkor mondjuk nálunk marad volna egy csomó vasút meg hasonló, ami persze megengedhetetlen volt…)


Mondjuk Jugoszlávia és Csehszlovákia is érdekes dolog nemzetiségek és etnikumok terén, ha már Trianonnál tartunk… Miért kellett a cseheket meg a szlovákokat egy országba rakni? Miért kellett a szlovéneket, horvátokat, szerbeket, montenegróiakat,… egy országba rakni? Ebből még egy bő fél évszázadig folytak keményen a kisebb háborúk a második világháború után is, és még mindig tartanak valamennyire (lásd Koszovó, hogy ne csak magyarkodjak).


Másik kérdés, ami nagyon hasonlít a tiédhez:

Ki gondolja úgy, hogy ha tényleg a nemzetiségi határokat nézik a Trianoni illetve a Versailles-i békénél, akkor nem hal meg sok százezer ember a délszláv háborúkban?

2013. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom, hogy a szlovákok, a románok és csehek nem akarták, hogy a Monarchia darabokra hulljon, csak nagyobb szabadságot. Úgy tudom,néhány politikus és a Románia nagyra törő tervei voltak ezek, valamint hogy a mi politikusaink nem voltak a toppon. Az angolok sokáig nem akarták, hogy a Monarchia széthulljon mert, a Monarchia az európai erőegyensúly egyik alapköve volt. Végül is az angoloknak igazuk lett, közép-Európában nem volt központi hatalom és jöttek az oroszok. Igazságtalannak tartom Trianont, de tisztába vagyok azzal, ha mi nyerünk, sokkal igazságtalanabbak lettünk volna a legyőzött népekkel.
2013. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Igazságtalan, mert nem nézték a nemzetiségi határokat, hanem csak az volt a cél, hogy a magyarokat megbüntessék, és gazdaságilag is ellehetetleníthessék. Szétdarabolt egy gazdasági egységet, szétdarabolta nemzetünket. A megoldás egy konföderáció lett volna, nem pedig a kisebbségrendűségi érzéssel küszködő bosszúszomjas új országokból megalakítani a kisantantot.

Az elcsatolt területeken élő magyaroktól elvették a magyar állampolgárságot, és jogaikat semmibe vették. Verik a magyarokat, és ha visszaütnek, akkor annyit kapnak, mint a gyilkosok. Támadóik a súlyos testi sértést6 is megússzák ejnye-bejnyével. A magyar oktatásért újra és újra meg kell küzdeni, a közoktatásért és a felsőoktatásért egyaránt. A Benes-dekrétumokról és a nyelvtörvényről nem is beszéltem.

2013. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 mustafa33 ***** válasza:

Pimbula, ha egész magyarországot romániához csatolták volna, az is igazságos lett volna szerinted, hiszen akkor is a románok lennének többségben egy olyan országban?

A felvidék azért kellet a cseheknek, hogy ellensúlyozzák a németek számát (több mint 3 millió) szlávokkal az új országban. Volt olyan elképzelés is szlovák részről, hogy lengyelországhoz csatolják felvidéket. Kár hogy ezt elvetették, ma biztosan az Alacsony Tátra gerincén menne a magyar-lengyel határ.

2013. febr. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

"Pimbula, ha egész magyarországot romániához csatolták volna, az is igazságos lett volna szerinted, hiszen akkor is a románok lennének többségben egy olyan országban?"


Dehogy. Én csak azt mondom, hogy két ország között egy határvidéki faluban igazságosabb ahhoz az országhoz csatolni a falut, amelyiknek a népe többségben van.

A románok a 1919-es háborúban nagyon el voltak szemtelenedve, amikor azt hitték, övék lehet az egész tiszántúl. Szerencsére a párizsi fejesek rácsaptak a kezükre, és kitakarodtak. Ha nem így lett volna, én pl. ma román állampolgár lennék.

Viszont biztosan vannak olyan határvidéki települések, ahol több magyar él mint más náció, mégis elcsatolták, hogy meggyengítsék kellőképpen Magyarországot, de hát ez az ára a háborúvesztésnek.

Alapvetően nekem az nem tetszik, hogy sok magyar ember csak a magyarok szemszögéből képes látni a dolgokat. Ami a magyarnak jó, ami a magyar nevet fényezi, az rendben van, ami pedig nem, az ellen háborogni kell.

Szerintem a Trianon előtti, de a mai Magyarország is hódítással került a magyarok kezébe, más népek leigázásával. Idejöttünk valahonnan Ázsiából, és leigáztuk a Kárpát medence népeit. Aztán tovább terjeszkedtünk, sarcot szedtünk a szomszédos gyengébb népektől, és rablóhadjáratokat szerveztünk nyugat ellen, kihasználva a sokkal fejlettebb harci tudásunkat. Ezeket a mocskos kis ügyeket eléggé felszépítik a magyar tankönyvek, míg trianont szinte a holokauszthoz hasonló szemétségnek állítják, be és a magyarok többsége ezt be is szopja. Szerintem Trianonnal pont azt a seggberugást kaptuk, ami már régen kijárt.

Mondom mindezt úgy, hogy én tiszta magyar vagyok, és örülök, hogy magyarnak születtem.

2013. febr. 2. 11:19
 10/41 mustafa33 ***** válasza:

Pimbula, nem szégyeled magad ilyeneket leírni, ráadásul úgy hogy magyarnak vallod magad?

"Ezeket a mocskos kis ügyeket eléggé felszépítik a magyar tankönyvek, míg Trianont szinte a holokauszthoz hasonló szemétségnek állítják, és a magyarok többsége ezt be is szopja. Szerintem Trianonnal pont azt a segberúgást kaptuk, ami már régen kijárt."

Te szoptál valamit naygon be. A Trianon igenis felér egy holokausztal. Nem a módszerekkel, de az eredményel a nemzet szempontjából. És a azt és Párizsi békeszerződést követő beneši fasiszta magyarellenes intézkedések is (deportálások, kitelepítés, vagyonelkobzás, csehországi rabszolgamunkára hurcolás...). Hogy ide települtünk Ázsiából? Akkor menjünk vissza ☻? Azokat a tankönyveket nem nagyon forgattad, vagy nagyon rosszak voltak. Kikre is telepedtünk? Hol voltak akkor a románok? Valahol Dobrudzsában és a Budzsakban, de biztosan nem Erdélyben. Oda éppen a magyar birtokos urak hozták be őket "jámbor" cselédeknek és pásztoroknak. Hol voltak akkor a szlávok? A Nagymorva Birodalomban. És az hol volt? A déli (szerbiai) Morava folyónál! Kik is éltek itt? Az Avarok utódai! Na azoknak add vissza az országot ☺.

Aztán ne te mond meg, hogy igazságos volt a nagyapámnak, hogy egyszercsak idegen országban találta magát, idegen nyelvűben, pedig nem mozdult onnan ahol már bizonyítottan 1246-tól éltek magyar(!) ősei. Ha annyira a lakosság nemzeti hovatartozása szerint tartod igazságosnak a határokat, akkor (szerintem is) a 2. bécsi igazságtétel által megállapított határok lennének az igazságosak.

2013. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!