Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen nyelvet beszéltek a...

Milyen nyelvet beszéltek a legtöbben a Kárpátmedencében az úgynevezett Honfoglalás idején?

Figyelt kérdés

Hunt, avart, valami germánt vagy szlávot, esetleg valami latint? Szerintem germánt és szlávot meg latint nem mert ha nem is szlávosodtunk vagy germánosodtunk vagy latinosodtunk volna el teljesen akkor is rengeteg szavunk kellene legyen ezekből a nyelvekből ebből az időből ha ezen nyelveken beszélő népek voltak többségben?

Szerintetek valószínű hogy már akkor az ős magyar nyelv lehetett az a nyelv vagy a magyar egyik nyelvtanilag közeli rokon nyelve amelyiket a legtöbben beszélték a kárpátmedencében?

A Hun vagy avar nyelv vagy mindkettő lehetek e esetleg Árpádék anyanyelvének rokon nyelvei esetleg a már a medencében lakók és a betelepülők ugyanazon a nyelven beszéltek, legalábbis jól megérthették egymást?

Ezt abból gondolom hogy ugyanis akkor nem nagyon volt nyelviskola hogy mindenkit gyorsan elmagyarosítsanak ugye?

Javítsatok ki ha téves a gondolatmenetem.


2013. jan. 31. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasonlo nyelvet beszeltek mint a legelso magyar irasos emlekeink vagy kodexeink de ez orszagreszenkent valtozo lehetett mint az ott elo nepcsoportok. Amit a honfoglalok beszeltek szerintem ha nehezen is de megertenenk ma is.
2013. febr. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!