Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Rorschach avagy tintafolt-tesz...

Rorschach avagy tintafolt-teszt, mikor szükséges, mennyire megbízható? Ha valaki puszta kíváncsiságból kipróbálná, azt hogy, miként és mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

#Rorschach #tintafolt-teszt
2013. febr. 26. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a tesztet akkor alkalmazzák, amikor képet szeretnének kapni valakinek a gondolkodási folyamatairól, érzelmi működéséről és személyiségjegyiről. A tesztre adott reakciók utalhatnak bizonyos személyiségzavarokra.

Használata széleskörű, de hatékonysága, helyessége, megbízhatósága máig vitatott.

Ha rákeresel az interneten, magad is elvégezheted a tesztet, de nyilván csak egyszerű, alapvető eredményekre számíts.

2013. febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Azt mondják, sokszor a pszichológus, aki kiértékeli, a saját ötleteit magyarázza bele, szóval róla többet mond, mint a tesztet végző személyről...
2013. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Igen nyilván belejátszik a pszichológus személyisége aki felveszi veled a tesztet, de azt hogy az interneten keresztül csináld meg én nagyon nagy felelőtlenségnek látom. Ennek semmi értelme. Amennyiben ezzel jelentkezel egy pszichológushoz - csak ő veheti fel veled - hogy szeretnéd felvetetni a tesztet, nem v.sz. hogy ellenvetése lesz ellene; de az ő részéről is egy nagyon munkás dolog. Kb. 1 óra míg felveszi tesztet és még 1 - egy következő alkalommal - hogy kiértékeli. Így min 2 órányi honoráriummal számolj. Nagyon érdekes teszt.

Igaz vitatott módszer.

Saját tapasztalat: amikor én felvetettem a tesztet szemem szám tátva maradt olyan pontos leírást kaptam kaptam magamról, hogy én magam nem tudtam - mertem - volna jobban elmondani ki is vagyok, mint az aki kiértékelte a válaszaimat!

2013. márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasszokat
2013. márc. 27. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!