Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A gondnokság alatt álló...

A gondnokság alatt álló személyt a kinek a feladata halála esetén eltemetettni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 18:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ó, köszönöm, így már tisztul a kép. :)

Ezek a jogi fogalmak... :O

Én az általad leírtra hittem azt, hogy ők a _hivatásos_ gondnokok, merthogy ők önkormányzati dolgozók, és hivatalból rendelik ki őket (vagy mi :D), ha nincs jelentkező a családból, rokonságból...

Más ügyekből kifolyólag találkoztam is hivatásos :D gondnokokkal néhányszor. Meg olyanról is tudok, akit elbocsátottak, mert lenyúlta a gondnokoltjai pénzét. :(


A "hivatalos" szó nekem inkább azt jelenti, hogy törvényesen rendezett a dolog, azaz nem stikában megy vagy ilyesmi. :D


Na, egyszer, ha nagyon nem lesz jobb dolgom, csak előbányászom a dokumentumokat. :D

2013. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Üdv,köszönöm a válaszokat kirendelt gyámja volt az elhunytnak engem az ilyen gondnok kötelezettségei érdekelnek igazából mert édesapám eggy szociális intézményben élt és úgy fél éve daganatot állapítottak meg nálla és először mikor a mintavétel volt akkor tudtam ott lenni már akkor is voltak fönnakadások hogy a törvényes képviselője nem ment időben,majd a kezeléseket sem tudták elkezdeni,mivel nem jelent meg és az ő aláírása nélkül nem lehetett és a múlt héten elhunyt fölhívtak és kérdezték hogy hol szeretnénk eltemettetnié,én úgy gondoltam hogy abban a faluban lenne a legjobb ahol született,nagyon nehezen segített nekem ez a hölgy majdhogynem hátráltatott a dolgok rendezésében folyamatosan a pénzről hablatyol amivel majd elszámol meg amiből lerendezi az intézményt ahol élt meg ilyesmik,pedig én csak annyit szerettem volna hogy ha már így alakult adjuk meg neki a végtisztességet,mindent el is intéztem innen mert távol lakom de sikerült ekkor kérdeztem a hölgyet hogy hová mehetnek érte a temetkezési vállalattól hogy elszállítsák a temetés hellyére,illetve a ruhát hová vihetjük,azt mondta hogy eggy korházba kell bevinni a patológiára,megoldottam hogy el tudjuk juttatni a ruhát 250 km-ről és ott ahová küldött még csak nem is hallottak felőlle,nos itt már elszakadt nállam a cérna és fölhívtam és kissé durván de nem káromkodva csak fenyegetőleg mondtam neki hogy előfordulhat hogy emiatt és egyéb dolgok miatt fogunk még találkozni,itt én arra gondoltam hogy beperlem az édesapám gyógykezelésének hátráltatása miatt,bár nem értek a joghoz de úgy gondolom hogy ez lehetséges is lenne mivel ezt az orvosa is sérelmezte.Szóval 10 perc múlva modta hogy eggy temetkezési vállalatnál tárolják én pedig lerakattam az ismerősömmel a kórház portájára hogy majd a gondnok eljuttatja oda kb két óra múlva felhívott a barátja hogy leszakítja az arcom és.... a temetkezési vállalat ahol volt édesapám nekem onnann volt ismerős hogy ők ajánlották a legmagasabb árat,de azóta kiderült hogy a gondnok valamilyen kötődéssel rendekezik feléjük tehát kétlem hogy ne tudta volna valóban hogy ott van,a temetés viszont hétfőn meg lessz tartva és ennyi röviden a történet,a párom szerint föl kell jelentenem,én viszont lehiggadtam azóta mivel már vissza nem hozza semmi úgysem,Üdv
2013. márc. 1. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!