Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyar kártya paklit szeretnék...

Magyar kártya paklit szeretnék rajzolni. Ötletek?

Figyelt kérdés

Néhány alkotóelemre véleményeket, tanácsokat kérek:

-Szerinted mely négy uralkodónk szerepelhetne csikó/király lapon? Eddigi ötleteim: Szent István, IV. Béla, Mátyás király, Nagy Lajos, Attila


-A tök és a szív szimbólum milyen nemzeti jelképet szimbolizáljon (puliban és erős paprikában nem gondolkodom), esetleg: tök helyett az országalma kicsit kicicomázva

Milyen magyar növény levelét, termését lehetne beilleszteni a zöld és a makk jelének


-A felső/filkó lapnak kiket ajánlanátok? Ötleteim: Széchenyi István, Kossuth Lajos, Árpád fejedelem, Horthy Miklós


-Az alsó helyére milyen személyeket tanácsolnátok, akik nem voltak nagy hatalmúak, de befolyásos szerepük volt. Gondolok itt: Fráter György, Rózsa Sándor, Dózsa György, Anonymus


Minden választ előre is köszönök!



2013. ápr. 2. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Teszik az ötleted, hogy magyar történelmi személyeket tegyél a kártyára.

A színeket szerintem ne változtasd meg!

Én is gondolkodtam azon, hogy egyedi kártyát nyomtassak hat színnel, ( piros, zöld, tök, makk, fekete, fehér )hogy a három fős snapszert izgalmasabbá tegyem. Aztán valahogy elmaradt.

Visszatérve a kérdésedre, Kossuth Lajos, és Árpád fejedelem inkább királyi formátumot érdemelne. Mit szólnál filkó szerepben Zrínyi Miklóshoz, vagy Vak Bottyánhoz . Tök filkónak Gyurcsány Viktort, vagy Matolcsy Gordont javaslom.

Sok sikert!

2013. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Váltó hetesnek,Rubik kockát rakhatnál,Kossuth szerintem jó vadásznak . Puskást is belerakhatnád,például tök filkónak,és a tököt aranylabdával helyettesítheted.
2014. febr. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg Petőfit se hagyd ki ...
2014. febr. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3., Művészek munkásságát nem igen akarom belevenni, mert megnehezíteni a dolgomat, Petőfi pedig a március 15-ei eseményeken kívül nem nagyon jeleskedett a politikában (választásokon is indult, de nem nyert).
2014. febr. 8. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!