Miért lett Horty Miklos ekkora ember most? amit én tanultam róla az nem ekkora érdem!

Figyelt kérdés

ma van az özvegy temetése ,búcsú ünnep..de most akkor mik az ő hőstettei ?hol találom meg az IGAZSÁGOT ?

köszi a választ


2013. máj. 1. 08:06
 1/5 eNerdzsy ***** válasza:
2013. máj. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csakhogy tisztázzuk, a fia özvegye, Horthy ISTVÁNNÉ halt meg a ,,napokban,,.

Szerintem a ,,Miért lett Horthy Miklos ekkora ember most?'' kérdés sem állja meg teljesen a helyét. Én nagyon sok választ olvastam ehhez kapcsolatos kérdések ,,alatt,, , szerintem nem nagyon nagyra becsült, hanem inkább megosztó személyiség. Egyesek háborús bűnösként kezelik, mert az első országok között voltunk, ahol zsidó törvények törvénybe hozatala, deportálások mentek végbe, illetve kilépési kísérlete kudarcot vallott. SZVSZ a másik oldal számára legmeghatározóbb patrióta énje (ezt szeretnék látni mai vezetőinkben is), emellett a második revízió után kb. 130 000 lengyelt menekíttetett Magyarországra. Az őt nem tehetségtelen személynek tartók (köztük én is) úgy gondolják, nem volt nacionalista, egyszerűen választania kellett, mely erőre kapó szélsőséges nézet mellé áll Magyarország és mivel Horthy erősen antikommunista volt, Németországhoz csatlakoztunk (megjegyezném, Horthy csak erőltetett ,,barátságot,, végzett, mivel Hitler egy tárgyaláson tehetségtelen stratégának nevezte), Magyarországon egyedül Gömbös Gyula erőltette a fasizmust.

Jó és rossz cselekedetei miatt már csak az embereken múlik, hogy bűneit veszik előtérbe, vagy azt, hogy amit még megengedett a környezet, ő azt mind megtette a hazáért...

2013. máj. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat ! én régebben tanultam róla,de ma

hogyan tanitják az ő idejét történelemből ?

mindenesetre vaóban igaz,hogy a mai politikusok között nincs olyan személyiség,mint ő volt ?? vagy mégis ?

2013. máj. 1. 08:58
 4/5 schocko ***** válasza:
Egy politikus sem érdemes különösebb figyelemre...se a régiek, se a mostaniak közül...nem értem mi értelme foglalkozni velük, de ha valakinek nincs jobb dolga...
2013. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert a reneszánszát éli.
2013. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!