Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek úgy nagy átlagban...

Szerintetek úgy nagy átlagban melyik országokban vannak a legokosabb, legértelmesebb emberek? És melyikben a legkevésbé intelligensek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem Magyarország ugrott be elsőre...
2013. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

nézd meg honnan van sok Nobel díjas.. a legbutább meg Észak-Korea XD


persze ezt így nem lehet megmondani.

2013. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
hát ameríká
2013. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Japán a top.
2013. máj. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alaque ***** válasza:
34%

Magyarország gőzerővel pályázik a legbutább címre. A legokosabb meg egyértelműen Japán.


Amúgy ez egy hülye kérdés.

2013. máj. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BringaManó ***** válasza:
91%

vannak ilyen térképek, táblázatok, diagramok, pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

stb., lehet válogatni :-)


aztán hogy (valamennyire) hiteles mérésen alapul-e, azt nem tudom...

2013. máj. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én Kínára vagy Japánra tippelek. Az oktatás náluk nagyon durva és alapból az a szigorú családi és társadalmi légkör nem nézi jó szemmel, ha "hülye" az ember. Több olyan hírt is lehet hallani, hogy Kínai diákok öngyilkosok lettek, csak mert nem tudták befejezni a HÁZIFELADATUKAT!(S, ezek tényleg megszoktak történni)

De biztosra nem mondok semmit csak azért lássuk be, hogy míg Amerikában haza hozol egy 1-est az még nem tragédia, de ha Kínában teszed ugyanezt akkor már szinte ki vagy tagadva a családból.

2013. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A "legértelmesebb" általában nem a szigorúan vett tárgyi tudást jelenti, hanem a kreativitást, problémamegoldó képességet.

Amerikában 95%-ban buta embereket nevelnek, adott területre irányuló tárgyi tudással: ezt úgy hívják, hogy szakbarbár.

5% a tudós - de az aztán a világ élvonalában van.


Japánban a nagyon szigorú alárendeltség és kötelességtudat nyomorítja meg a gondolkodást, viszont a hatalmas szorgalmuk előrefelé viszi. Ott van olyan is, hogy ha egy főnök valami intézet élére kerül, akkor a nála okosabb kollégáknak fel kell mondani. Na, ez sem viszi előre a tudást...


Kínában többségében csak a robot van, ott az ész csak zavar - viszont sokat kell gondolkodni azon, hogyan éljed túl a következő hónapot, ehhez meg kifejezetten hasznos az ész.


Magyarországon pedig az élet minősége miatt találékonyak az emberek, de az oktatási rendszer már évtizedek óta a béka feneke alatt van.

2013. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Nos igen ebben is sok igazság van. Viszont nem tértünk ki arra a kérdésre, hogy melyik országban vannak a legkevésbé intelligensek. Nos erre még nehezebb válaszolni. Az ember leginkább Afrika valamelyik országát mondaná csak mert a szegénység miatt nem jó az oktatás. Én szerintem meg okosabbak mint hinnénk mert hát a túléléshez is kell az ész. őszintén szólva nem hiszem, hogy van legokosabb meg legbutább ország hisz mindig vannak kivételek...
2013. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!