Milyen nyelven beszéltek egymással az emberek Szent István korában, és mikor váltottak át a magyar nyelvre?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Magyarul. De az élő nyelv folyamatosan változik, sokaknak ma már Jókai Mór 120-150 éves műveinek olvasása sem megy. Nem értik.
2013. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legtöbben az anyanyelvükön beszéltek, a magyarra sem váltottak még át sokan. Pedig egyetértek azzal, hogy az embereknek át kéne váltani a magyar nyelvre.
2013. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Amennyire én tudom már akkor beszéltek magyarul, de az is még olyan volt amit ma a kutya sem értene meg, ez inkább még a Latinosabb magyar volt, és a nyelv is folyamatosan változott egészen a napjainkig.
2013. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 GLadislaus ***** válasza:
100%
Szent István korában a magyar emberek magyarul beszéltek egymással. Pontosabban ómagyar nyelven, ami hangrendszerében, nyelvtanában is különbözött a mai magyar nyelvtől, szókincsében pedig kevésbé voltak jelen az évszázadok során átvett szláv, német, latin elemek.
2013. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy még a magyar nyelv korszakolása esetén is az angol nyelvű Wiki-oldal a bővebb...

[link]

[link]

2013. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy részük magyarul, a másik részük valamilyen szláv nyelven, vagy esetleg németül, stb. (nem tudom, hogy akkor éltek-e egyáltalán nagy számban németek, de ha jól tudom, mielőtt idejöttünk, sokaknak, talán a többségnek valamilyen szláv nyelv volt az anyanyelve, és nem egyik napról a másikra veszik át a hódítók nyelvét, tehát később is maradtak szláv nyelvű emberek Magyarországon. De az akkori magyar nyelvet szerintem mi nem nagyon értenénk. A csángót se értjük, pedig az a 13. század magyar nyelvéhez hasonlít, ez meg még régebben volt.
2016. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!