Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Olyan balladát keresek Arany...

Olyan balladát keresek Arany Jánostól ami tanulható és nem olyan hosszú, javaslatok?

Figyelt kérdés
jövőhét szerdára kell megtanulnom egy Arany János balladát de mindegyik nagyon hosszú! Tudtok olyat ami nem 200 versszarból áll mint pl a Szondi 2 apródja vagy ilyenek...?
2009. szept. 30. 16:51
 1/9 anonim válasza:
77%
Szondi két apródja nehéz, és ha kéne, akk V.Lászlót, Ágnes asszonyt vagy Tetemre hívást tanulnék
2009. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Arany balladái egyébként mind elég hosszúak, a legrövidebb is hosszú. Ha lusta vagy, akkor tanulj haikut, de ha már mindenképp Arany balladát kell megtanulnod, akkor keress egyet, ami tetszik, mert azt könnyebb megtanulni.
2009. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk még minden balladát,sőt a Toldit is megkellett tanulnunk,és nem estünk tőle kétségbe.A verstanulás fejleszti a memória készséget,ami más tantárgyaknál is hasznos.Azon felül Arany nyelvezete az egyik legszebb.
2009. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

A ballada jellemzője, hogy hosszú.

Én a walesi bárdokat szeretem nagyon és tudom is fejből.

2009. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem jut eszembe a címe, de úgy kezdődik, hogy:

"Bende vitéz lakodalmát lakja

Hetekig tart, ma van első napja

Szól a zene, tárogató, rézkürt,

Pereg a tánc, mint az orsó...."


Úgy emlékszek, ez elég rövid.

2009. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem , ez az Éjféli párbaj. Vagy a Népdalt, az is elég rövid.
2009. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Wales-i bárdok. Nem olyan hosszú, végig rímel, olyan fülbemászó, nekem fél óra alatt megvolt:)
2009. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Á, az rengeteg versszak:D
2009. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A legrövidebb a Bor vitéz és az V. László. Nekem is meg kellett tanulnom csak nekem egyik napról a másikra és ráadásul kettőt! Én ezeket választottam. :)
2012. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!