Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért jellemző annyira Magyaro...

Miért jellemző annyira Magyarországon annyi téves hit a történelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Három országban éltem, de sehol sem tapasztaltam ezt. A magyarság húsz ezer éves történelmére gondolok és hasonlókra. Komolyan gondolják egyesek, hogy a történelem szakon végzett embereknél többet tudnak? Vagy mi értelme van az ilyen hiteknek?
2013. máj. 12. 10:20
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

nagy-morva birodalom leszármazottai, ugyan már ...

azért nevezik magukat szlováknak, pont mint a szlovénak és a szerbek csak északi tájszólással ... nyelvük is nagyon hasonló...

2013. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
És mit szólsz kisgyerek ahhoz, hogy némelyik tót azt állítja, hogy ők az "ősszlávok"?
2013. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, hogy mutass olyat, mert még nem láttam olyat, persze, hogy nincs időd mert csak beszélsz arról amiről meg sem győződtél.


Persze, hogy csak tájszólás. Nem állítottam, hogy szlovákok voltak a Nagymorva birodalomban, szlávok voltak. Azért érthető egy szlováknak a szlovén, horvát is valamennyire. A cseh meg ugyanaz majdnem.


A kérdésem pedig pont azért lett feltéve, mert Magyarországon igen is sokkal többen hisznek a történelem egy másik variációjában mint általam lakott másik országokban. Csak azt szerettem volna megtudni,hogy miért. De ez nem az a hely ahol ezt meg fogom tudni szerintem.

2013. máj. 12. 11:31
 24/46 anonim ***** válasza:

leírom még kétszer, Spanyolok, angolok, olaszok, franciák nem voltak képesek megtanulni a népünk nevét, vagy egy ősibb népre emlékeztek ezzel, hogy így neveznek ma ahogy ...

pont úgy ahogy a mai napig németnek nevük a németeket ez egy törzs név volt, vagy az angol szászoknál is elterjedt a fritz elnevezés, ami szintén egy német törzsnek a neve volt!

meg nézed a szótárban az arabok madjarnak nevezik a magyarokat ... nem minket bemutatni az angoloknak bemutatkoztunk mi magunk! akikkel van volt valami kapcsolatunk az idők folyamán azokat a népeket, mi magunk is el tudtuk nevezni nem kellett kölcsönözni senkitől ... így volt ez más kultúránál is ...

2013. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

23.

Esetleg te vagy kisgyerek.


Miért ne lehetnének ősszlávok? MIndegyik szláv őse ősszláv. Ha cseheknek hívnák magukat akkor is így pattognál? Vagy ha orosznak? Szlávok és kész, az hogy eltérések vannak a nyelvben, az földrajzi eredetű dolog.

2013. máj. 12. 11:33
 26/46 anonim ***** válasza:
mai magyar történelem könyvek teljesen ellentmondanak, mint amit még a 19 században is tudtak a kőltőink felfedezőink tudósaink ..
2013. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

"Azért kérdeztem, hogy mutass olyat, mert még nem láttam olyat, persze, hogy nincs időd mert csak beszélsz arról amiről meg sem győződtél."


Nagyon rosszul gondolod, és majd azt én fogom tudni, hogy miben vagyok meggyőződve! Csak most keveset vagyok internetközelben így nincs kedvem a kedvedért keresgetni.


De ha már szerinted "nem tudok" akkor nesze, olvasgassad!


[link]

2013. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

"Esetleg te vagy kisgyerek.


Miért ne lehetnének ősszlávok? Mindegyik szláv őse ősszláv."


Akkor mi vagy te? Egy hungarofób aki unatkozik. :D

És felőlem lehetnek ősszlávok, de biztos nem a "szlovákok" azok! :)

2013. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

kérdező, akkor járj utána a dolgoknak. a szlovákok a 2. legnagyobb történelemhamisítók. Ott úgy tanítják, hogy volt szlovákia, és 1920ban Magyarország kivált belőle.

Amit itt gondolsz történelemhamisításnak, az semmi a többihez képest

2013. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

28.

És mi ebben a meglepő? Ha szerinted nem igaz, attól még így van. Ez alá van támasztva tudományosan.

2013. máj. 12. 11:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!