Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért jellemző annyira Magyaro...

Miért jellemző annyira Magyarországon annyi téves hit a történelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Három országban éltem, de sehol sem tapasztaltam ezt. A magyarság húsz ezer éves történelmére gondolok és hasonlókra. Komolyan gondolják egyesek, hogy a történelem szakon végzett embereknél többet tudnak? Vagy mi értelme van az ilyen hiteknek?
2013. máj. 12. 10:20
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

"És mi ebben a meglepő? Ha szerinted nem igaz, attól még így van. Ez alá van támasztva tudományosan."


És, hogyan van "alátámasztva"? Mert a szlovákok ezt mondják? :)

2013. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Úgy tanítják, hogy a többségében szlovákok lakta rész kivált belőle? Talán nem igaz? Az elcsatolt felvidéki területeken lakók 70%-a nem magyar nemzetiségű volt.


Nem vagyok hungarofób, csak elegem van a "világ áldozata" szerep állandó hallgatásából, ahelyett, hogy szembenéznénk a tényekkel.

2013. máj. 12. 11:48
 33/46 A kérdező kommentje:
Ott vannak a kísérletek vezetőinek nevei, szerintem ez fellelhető angol nyelvű oldalakon is.
2013. máj. 12. 11:49
 34/46 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok hungarofób, csak elegem van a "világ áldozata" szerep állandó hallgatásából, ahelyett, hogy szembenéznénk a tényekkel."


Ne ferdíts! Ha mások a "világ áldozatai" akkor meg ti sajnálkoztok legjobban. Na mindegy ez nem ide tartozik.

2013. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim válasza:
60%

De hungarofób vagy , egy antimagyar tót!

Egyáltalán minek beszéled ezt a nyelvet?

2013. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

kérdező nagyon nem vagy képben ... szlovákia területén 1,8 M szlováknak vallotta magát 1,080 millió magyarnak 300 ezer németnek az arány 1941ig változott, de a kisebbségek száma nem változott... magyarán a szlovákok száma nőt ... 2010ban ez az szám 460 ezer magyar 30 ezer német ... alig 60 év és magyarok száma megfeleződött németek száma pedig tizede lett! ennyit jelentett a diktatúra és a csehszlovák tanítás!

"Szlovák" főváros Pozsony lakossága 1910ben 42% német 41% magyar 15% szlovák ..

[link]

2013. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"Ott vannak a kísérletek vezetőinek nevei, szerintem ez fellelhető angol nyelvű oldalakon is."


És ha pl. a magyarok adnának ki ilyet akkor azt is "alátámasztottnak" vennéd? Ja az már "valótlanság"! :D


Pedig rajtatok kívül szinte mindenki látja, hogy a románok, szlovákok eléggé kiszínezik a dolgokat.

És azt hallottad már, hogy a "a győztesek írják a történelmet".


Ennek ellenére téged csak a "magyar valótlanság" aggaszt! :)

2013. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Ez is annyira jellemző. Szerintetek aki nem ért egyet ezekkel az ál igazságokkal, az már antimagyar. Jó magyar, rossz magyar igaz?

Talán azért beszélem ezt a nyelvet mert magyar vagyok. Csak elég nagy szomorúsággal tölt el, hogy ez az ország olyan lett, hogy csak az lehet magyar aki gondolkodás nélkül hangoztat bizonyos "igazságokat", aki pedig nem ért egyet vele, esetleg megkérdőjelezi, ne adj Isten, nem gyűlöli a szomszédokat, netán megtanunlja kíváncsiságból a nyelvét, az már antimagyar... Ez a szégyen.Ezért tartunk itt. Ha a közös magyar érdek lenne a fontos, akkor lehetne értelmesen beszélni akármiről. Ez a beszélgetés is bizonyította, hogy ez lehetetlen.

2013. máj. 12. 12:07
 39/46 anonim ***** válasza:

Most komolyan azzal mentegetitek a magyar tudományos elitet, hogy bezzeg a szlovákok és románok is kiszínezik a valóságot? Szánalmas, mióta ők a viszonyítási alap?


Az egyébként érdekes, hogy a finnugor SZÁRMAZÁS cáfolatát a finnek már elismerték, és úgy is tanítják: nyelvrokonság van, rokonság nincs. Nálunk még mindig nem esett le a tantusz: egyszerűen azért, mert a mostani profok mind finnugrászok, és csak az kerülhet a köreikbe, aki nem veszélyezteti az életük munkáját.


A (Magyarországon elfogadott) magyar történelem ugyanúgy tele van ferdítésekkel. A szörnyű csak az, hogy épphogy pozitív ferdítésekkel van tele, de a törikönyvek ellen lázadók méginkább arrafele akarnak elmenni, hogy valójában mégdicsőbb, mégszebb a történelmünk. Szomorú önámítás.

2013. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
65%

"Most komolyan azzal mentegetitek a magyar tudományos elitet, hogy bezzeg a szlovákok és románok is kiszínezik a valóságot? Szánalmas, mióta ők a viszonyítási alap?"


Ki mentegeti? Amúgy meg az a szánalmas, hogy valaki azt állítja, hogy azokban nincsenek ferdítések.

2013. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!