Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen tényezők játszottak...

Milyen tényezők játszottak szerepet Édes Anna gyilkosságában?

Figyelt kérdés
Két A4-es oldalnyi esszét kéne ebből írnom. Láttam a filmet, olvastam a könyvet, itt a mennyiséggel van a baj. Tudnátok adni pár szempontot, ami alapján tudnék írni 2 oldalt a témából? Előre is köszi.

#gyilkosság #Anna #esszé #gyilkossága
2013. jún. 13. 13:54
 1/8 Berny18 válasza:
100%

Vizyék nem kezelték emberként, elvárták tőle hogy mosson, fözzön , takarítson ne legyen magánélete illetve ne járjon el szórakozni. Egy "gépet" szeretek volna nem szolgálót.

Szerintem még az is közrejátszott ebben hogy Jancsi kihasználta és mikor már nem kellett neki eldobta mint egy kutyát.


Remélem tudtam segíteni :)

2013. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de sajnos, mint a címben is írtam, olvastam a regényt. Ebből nem tudok 2 oldalt írni. De nagyon köszi, hogy írtál.
2013. jún. 13. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
A tényezők azok, amiket #1 leírt, de ezek szerint neked azt kell, hogy valaki megírja a fogalmazást. Viszont árajánlatot nem jelöltél meg.
2013. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rosszul látod a helyzetet. Nem a 2-esért megyek, hanem az 5-ösért, átlátom a művet, de ebből a 3 szempontból nem tudok 2 oldalt írni. Azt gondoltam, hogy mondjuk van 8-9 tényező, amit ha letudott volna valaki írni, én kitudtam volna fejteni és meg van a két oldal. Nem kértem senkitől esszét. De köszönöm a hozzászólásod.
2013. jún. 13. 14:32
 5/8 A kérdező kommentje:

egy-egy szó és tudom mi van, Pl.:

-szeretet hiány.

-Vizyékkel való viszony (elvárások)

-STB.

2013. jún. 13. 14:34
 6/8 anonim válasza:
49%

- el kellett mennie régi munkahelyéről, ahol szeretett lenni ( Vizyékhez kellett mennie)

- Vizyéknek nem voltak gyerekei ő pedig szereti őket

-nem emberként tekintettek rá

- először mindenki dícsérte Vizyéket, hogy milyen jó cselédet találtak, majd amikor nem volt "friss hús" senki nem törődött vele

-Jancsi kihasználta

-terhes volt, de nem tarthatta meg a gyereket, de szerette volna

2013. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Előző vagyok, de ha elolvastad a művet már az elején, Annának nem tetszett a ház. Amikor Vizyné körbevezette akkor sem tetszett neki a zongora szaga, akkor szekrény tetején a kuvik (bagoly) , ami a néphagyományban a halált jelentette, mivel Anna elég egyszerű lány volt, neki a ház, azzal volt egyenlő. Szerintem erről két oldalt írni is kevés lenne.
2013. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

- átvizsgálták csomagjait

- sosem dicsérte személyesen Vizyné és Vizy sem Annát, pedig tudták, látták, tapasztalaták, érezték, hogy tökéletesen csinált mindent

- Vizyéknél az egyik összejövetelkor Kosztolányi leírja, hogy kissé gúnyolódnak rajta, nevetgélnek is

- piskótapróba, lopáspróba

- Vizyné elutazása után azzal tér haza, hogy Egerben a cselédek mimindent csinálnak jobban (korán kelés, kevesebb bér)

2013. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!