Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért az angol a világnyelv,...

Miért az angol a világnyelv, miért nem valami könnyebb?

Figyelt kérdés
Például az eszperantó vagy a lojban miért nem lehetne??

2013. júl. 8. 16:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%

Vedd figyelembe, hogy mindenkinek más a könnyű. Szerintem az angol nem nehéz, de nekem a német és az olasz is könnyen ment.

Szerintem normális, hogy egy természetes nyelv a világnyelv, és nem egy megalkotott mint az eszperantó. Arról nem is beszélve, hogy az angolszász területek gazdasági ereje mekkora. Még jó, hogy nem kínait kell tanulni...

2013. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Először is, az angol nem egy nehéz nyelv. Annak, hogy világnyelv lett, pedig történelmi okai vannak.
2013. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert úgy alakult az újkori világtörténelem hogy az angol lett egyre inkább a legelterjedtebb nyelv a diplomáciában, gazdaságban stb.

A mesterséges nyelvek csak a XIX. század végétől merültek fel mint lehetséges alternatívák, de azt ne gondolja már senki, hogy fel tudnának váltani egy már világszerte elterjedt elő nyelvet csak mert könnyebb... aki akarja, az így is úgy is megtanulja az angolt.

2013. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Törvényszerű hogy olyasmi terjed el, ami már eleve használatban van. Az eszperantót csak azután tanulja meg bárki, hogy az anyanyelvét elsajátította, az angol viszont a világ jelentős részén eleve adott. Ezen kívül az információk nagyrésze is először angolul válik elérhetővé, ezért ez egy öngerjesztő folyamat is egyben.
2013. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lojban nem könnyebb, igaz, hogy könnyű a lexikális tudást megszerezni, a képességeket viszont nehéz begyakorolni.

Angolul azért tanul mindenki, mert az angolszász országok a világ gazdasági nagyhatalmai, ezért elterjedt a nyelvük, ami öngerjesztő folyamat. Pedig tényleg demokratikusabb lenne az eszperantó, csak iszonyúan nehéz világnyelvet váltani.

2013. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Egyetértek, hogy az eszperantónak kellene lennie, de nem azért, mert "nehéz" az angol...
2013. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
mert alapból az angolt beszélik a legtöbben:* az eszperantóról meg azt sem tudom h mi az, szóval alig ha 20 ember beszélheti.xd.
2013. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

"mert alapból az angolt beszélik a legtöbben:* "


Ez nem igaz. Ha nem tudsz valamit, akkor oda kellene írni, hogy "szerintem".

[link]


"az eszperantóról meg azt sem tudom h mi az, szóval alig ha 20 ember beszélheti.xd."


Erre én a helyedben nem lennék ilyen büszke, ez csak téged minősít.

2013. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem az angol gyarmatosítás során terjedt régen.

az újabb számítógépes internetes időben azért lehet ennyire elterjedt mivel a számítástechnikát/internetet angol nyelvterületen "találták fel" és terjedt el.

2013. aug. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as teljesen rossz a hivatkozás, anyanyelvre vonatkozik, nem pedig beszélt nyelvekre. Ha már linkkelsz, legalább a témába vágóan, tehát ez már korrektebb lett volna: [link] de azért be kell látnod, hogy nehéz lenne bárkit is meggyőznöd, hogy mostantól kínaiul írjon/olvasson, mert 1 milliárd kínai paraszt ezt beszéli (hogy olvassa-e arról már nem szó se essen)
2013. aug. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!