Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti mit gondoltok arrol hogy a...

Ti mit gondoltok arrol hogy a nmet nyelvet akarjak kotelezove tenni?

Figyelt kérdés
Szerintuk a nemet utan konnyebb tanulni az angolt...ez eddig ok.(nekem is a nemet utan konnyebb volt tanulni az angoly)csakhogy az angol megis csak vilagnyelv...

2012. nov. 6. 18:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
,hogy * nemet* angolt* gyorsan irtam.sorry
2012. nov. 6. 18:03
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Én is a németet tanultam előbb, tehát nem tudom, fordítva milyen lett volna. De az angol fontosabb.
2012. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Különösebb nyelvpedagógiailag elfogadható indoklás nélkül, és a nemzetközi gyakorlattal szembenve. Pont uyganúgy jellemezhető ez is, mint a kormány legtöbb felvetése.
2012. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy milyen nyelvet tanítanak. Amíg olyan a nyelvoktatás amilyen, akkor bármilyen nyelvet taníthatnak, akkor se tudna senki megszólalni rendesen. Hogy miért? Nem 20 fős csoportban kéne nyelvet oktatni, ahol különböző szintű és képességű emberek tanulnak. Ha nem nyelvi tagozatra jár az ember, akkor esélye sincs külső segítség (anyagi befektetés) nélkül középfokon le nyelvvizsgáznia.

Ez a nagy büdös helyzet. A mostani állapotokkal csak a nyelviskolák járnak jól, mivel ha kötelező lesz a vizsga kénytelenek lesznek a diákok igénybe venni őket.

Ez van, nem a nyelvet kell változtatni, hanem magának az oktatásnak a módszerét, mert heti 2-3 nyelvóra nem sok, meg a létszám is gond.


Én is németet tanultam 8 évig általánosban, utána könnyebb volt az angol gimiben és mellette olaszt nyomtam A németet rühelltem azért hagytam abba. Mellesleg német nyelvterületek közelebb vannak, mint az angol, szóval ez nem garancia arra, hogy ettől nem fognak tömegével dobbantani az emberek az országból (Ausztriába, Németországba).

2012. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

"Ha nem nyelvi tagozatra jár az ember, akkor esélye sincs külső segítség (anyagi befektetés) nélkül középfokon le nyelvvizsgáznia."


- Nekem sikerült. Ettől függetlenül a többivel egyetértek.

2012. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
Biztos a németek építik a 3. birodalmat újra aminek Európai Föderáció lesz a neve.
2012. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

4/6

Ha jól tudom egy átlagos középiskolában is van minimum 4 angol óra.

Nekem szakközépiskolában heti 5 angolom van és mivel nyelvi előkészítős osztályban vagyok ezért 4 angol csoport van én B1-es-ben vagyok.

Elvileg ez a csoport elég erős kéne legyen, de itt a csoport 3/4-e kettesre vagy bukásra áll. Tanárokkal annyira nincs gond, bár hatékonyabban is taníthatnának.

Akik rosszul állnak angolból elég nagy hátráltató erőt képeznek és mi már egy könyvet is másfél éve veszünk, szóval egy fejezetet kb 2 hónapig tanulunk.. Olyan a csoport mint egy kisegítő osztály.

Ettől függetlenül, én 4-5 vagyok angolból bár megszólalni nem igazán tudok..


Kérdésre válaszolva. Szerintem németet tanulni jó dolog, ha abból indulunk ki, hogy manapság itt már nem lehet megélni és szinte csak a német nyelvű országokban lehet biztos pozícióban jól keresni.

2012. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Az angolt valóban könnyű megtanulni, és emiatt az ember enm érzi kényszernek, hogy megtanuljon egy másik nyelvet is - ez igaz. Viszont amíg nem az a problémánk, hogy melyik legyen a 2. és 3. idegen nyelv, amit megtanulnak a magyar emberek, hanem az, hogy egyáltalán megtanuljanak egyet, addig ez a kérdés tök felesleges, és hülyeség.


Ráadásul az angolt mindenhol megértik a világban, a németet szinte csak Európában. Nincs értelme.

2012. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 mustafa33 ***** válasza:
46%
nyugi, könyebb lesz majd a jidisch.
2012. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Akinek inge....Minek kell lepontozni a valaszadokat?!

Az osszes valasz hasznos , a velemenyek kulonbozosege pedig nem egyenlo a teves informaviotartalommal!


Ha mas velemenyed van ird le! hm.

2012. nov. 6. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!