Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan van István király...

Honnan van István király koronája?

Figyelt kérdés
Pápa küldte neki? ha igen, akkor melyik?

2013. júl. 10. 18:55
 1/7 anonim válasza:
A pápa küldte, igen. uhh, h melyik. Azt nemtom, de azt tudom, h egy Asztrik nevű pappal küldette. De wikipédia nagy segítség lenne ;)
2013. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Megnéztem, II. Szilveszter. Szégyellem, h nem tudtam. De mostmár megjegyzem énis ;)m (első vagyok)
2013. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2013. júl. 10. 19:14
 4/7 acelsziv ***** válasza:
65%

Van egy könyv. A világ leghíresebb ereklyéi.

Egy egész fejezetet kapott benne a korona és érdekes dolgokat írtak róla. Pl, hogy amit mi ismerünk, az valamivel István után készült, mert az egyik zománcképen egy későbbi uralkodónk (talán Géza király?) arca látható.

Érdemes utána olvasni, mert abból a korból is sok legenda és ellentmondás maradt ránk.

2013. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Szent István koronája ismeretlen, nincs meg.


Ami biztosnak tűnik, hogy a mai "szent István" koronájaként ismert szent korona semmiképp sem lehetett Szent István koronája, mivel a vizsgálatok szerint 2 részből áll össze:

Egyik rész a xii., a másik rész pedig a xvi. században készülhetett.

2013. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a tanárunk erről vagy 3 elméletet is mondott, amikor tanultuk.
2013. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy tévhitek vannak a Korona körül. A lényeg valószínűleg ez az a korona amit István kapott, sőt nagyjából így is nézett ki. Vagyis eleve ezzel a keresztpánttal készült. Akit érdekelnek az érvek emellett annak figyelmébe ajánlom Csomor Lajos nagyszerű könyvét: Magyarország Szent Koronája címmel. Ő az egyetlen talán aki nemcsak elméleteket gyártott, hanem előtte alaposan meg is vizsgálta a Koronát.


A legvalószínűbb elmélet: bizánci hatású avar műhelyben készült a korona itt a Kárpátmedencében, a IX. században, mikor az avarok felvették a kereszténységet. Nagy Károly leigázta az avarokat és a koronát is magával vitte. Ezért vannak Franciaországban ma is a koronához hasonló tárgyak. A koronát aztán a német császár adta Istvánnak, mikor kereszténnyé lettünk. (A Szilveszter bulla ami a pápai koronaküldést leírja valójában utólagos beszúrás, nem hiteles információ. Egy másik forrás István korából maradt fent, ez leírja, hogy a Korona a német császár ajándéka.

2015. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!