Kik a svábok? Hol laknak?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

a svábok egy népcsoport. ök németország délnyugati részén laknak(feketerdö). egy igen szép tájszólásuk van, nehez érthetö. amúgy ök is németek rendesen, csak úgy mint otthon a dunántúliak, vagy hortobágyiak itt is vannak régiók.

németország annak idején kicsi királyságokbol állt mint a Sváb föld, Bajorország, na aztán egyszer csak egyesült a nagy ország de a régiók nevei megmaradtak mint Bajorok (Bayer) vagy Svábok.

a Sváb tájszólás azért is érdekes mert sok olyan szót tartalmaz amit csak itt használnak, és egy kemény dialektusa is van. amúgy egy kicsit zárkozottak, de barátságosak. és Svábföld az egyik legszebb része Németországnak. Baden-würtenberg a tartomány neve.

2008. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2008. jún. 25. 16:28
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

A magyarországon élő német származásúakat is szokták sváboknak nevezni, függetlenül attól, hogy melyik tartományból származnak!

Ebben az esetben élnek svábok pl. Vecsésen, Budakeszin, Soroksáron, Törökbálinton, stb...

2008. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

A sváb elnevezést két értelemben használják a magyar nyelvben: az egyik a svábországi (németül Schwaben) németek elnevezése, ők voltak az "eredeti" svábok, őket nevezték először így. Ez tudtommal eredetileg egy germán törzs volt.


A másik használat kicsit bonyolultabb: a Mária Terézia korában történt német betelepítések során a délnémet (ebbe részben a mai Ausztria is beleértendő) területekről (mivel katolikus vallásúakat akart a Habsburg-ház) betelepült németeket nevezték Magyarországon sváboknak. Németül Donauschwaben (dunai svábok) az elnevezés megfelelője. Mivel a telepítések a Duna mentén haladtak előre. Voltak olyan németek is a történelmi Magyarországon, akiket nem sváboknak neveztek (szászok). Ők eltérő vallási, politikai, gazdasági háttérrel rendelkeztek, korábban is kerültek Erdélybe (Szászok földje).


Mára az összes magyarországi németet svábnak nevezik, míg a német nyelvben a Donauschwaben elnevezés mellett az Ungarndeutsche (magyarországi németek) elnevezést használják. Erdélyben és a Partiumban szinte megszűnt mind a sváb, mind a szász közösség, mivel a romániai diktatúra géniusza 10000 nyugatnémet márkáért "engedte" elmenni az ottani németeket, akiknek az NSZK fizette ezt az összeget. Mára szinte csak az idősek maradtak meg.


A Németországba deportált magyar svábok jelentős része a mai napig látogatja Magyarországot, a sok szétszakított család egy része ápolja a kapcsolatokat a nagy fizikai távolság ellenére.

2010. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
88%
én is olyan sváb vagyok(ami egyébként német nép), akinek az őseit betelepítették mária terézia korában ide, magyarországra. úgyhogy budapesten élek. de ez is csak egy népcsoport, mint pl. a tótok, szerbek, szlovákoook, kunok.. és mind magyarok
2010. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Tudtommal svábokat, többnyire csak Szatmár vármegyébe telepítettek. A többi M.o.-on élő német más német vidékekről származik. De a forrást sajna égen-földön nem találom :(
2012. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Én is Sváb vagyok ugymond,mert vannak rokonaim akik csak németül beszélnek, és sokat meséltek az "őseimről"
2012. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én is sváb vagyok, (vissza vezethetem a rokonaim) Fejér megyében elég sokan vagyunk. Sok a nemzetiségi nap, én is néptáncolok. Vértesboglár,gánt itt biztos vannak echte svábok
2012. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
71%
Magyarországon van még echte magyar?:D Volt is valaha?:D Kevert népség vagyunk:D
2013. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én 11 éves vagyok és én is sváb vagyok. Nálunk már csam a papám beszél svábul, senki más. Egyébként mi pest megyében lakunk egy sváb nagyközségben de itt alig vannak már svábok és a suliban is piszkálják és lecigyányozzák a sváb gyerekeket. Szerintem egyáltalán nem vagyunk cigányok.....
2013. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!