Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy erős gimit keresek, hogy...

Egy erős gimit keresek, hogy megy egy ilyen felvételi miből kell felvételizni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 13:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Sorry, nem írtam oda melyik suliról beszélek..vagy a Kölcsey, vagy inkább a Teleki Blanka Gimiről:D
2009. okt. 22. 13:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Változó.

Azt az adott intézmény szabja meg, hogy egyáltalán felvételiztet-e, vagy csak a hozott "Pontokat" (jegyek, bizonyítványátlag) nézi. És ha felvételiztet, akkor azt is ő szabja meg, hogy írásbeli a felvételi, szóbeli, csak beszélgetés vagy több is a háromból, esetleg mind a három. azt is ők szablyák meg, hogy milyen tárgyakból felvételiztetnek és azt is, hogy azon belül milyen témakörökből.

Vagyis úgy készülj, hogy mindenből!

Én pl. budapesti vagyok és a Szent Imre, a Szent Margit és a József Attila gimnáziumokba felvételiztem.

A József Attilában biológia és magyar írásbeli és biológia szóbeli, a Szent Margitban matematika és magyar írásbeli és beszélgetés volt, a Szent Imrében pedig csak beszélgetés és egy kis szóbeli magyar, plusz hittan, de ezek olyanok voltak, hogy ha már annyi a bizonyítványátlagod, hogy egyáltalán szóba állnak veled, akkor nem nehéz. Úgyhogy inkább a beszélgetés az, ami számít.

2009. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok)

Azokat nem ismerem.

2009. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a Kölcseybe jártam

szerintem ez jól leírja

[link]

2009. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Kölcsey az nagyon kemény suli!!!!!! Melyik szakra mennél ? olasz előkészítő,angol,kommuniáció,sport vagy francia 2tannyelvű?? mert ezek közül a francia a legnehezebb,de a legjobb is :D
2009. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Kölcsey mint kemény gimi? :D

Ne viccelődjünk, benne sincs az első tízben.

2009. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!