Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Droghelyzetről írok szakdolgoz...

Droghelyzetről írok szakdolgozatot. Milyen témát válasszak?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi az a téma a Mai Magyar Droghelyzettel kapcsolatban, amire Ti a leginkább kíváncsiak lennétek, amit érdemes lenne megvizsgálni egy szakdolgozat keretében. Olyan témára lenne szükségem természetesen, amire jó hipotézist lehet megfogalmazni és nem túl elcsépelt, nem lerágott csont, hanem akár egy új problémát feszeget. Lehet régi, de még nem megoldott helyzet is, a lényeg, hogy lehessen hozzá anyagot találni, lehessen kérdőívezni a tárgykörrel kapcsolatban. Tudom nem könnyű ilyet találni, de talán tudtok nekem segíteni! Előre is köszönöm az értelmes és szakmai jellegű válaszokat! 29/F

2013. szept. 10. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Miért erősebb a drog "hívó szava" mint a családé, barátoké, barátnőé...
2013. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 an00nym ***** válasza:
100%

szerintem megvizsgálhatnád miért megyünk szembe a fejlett világgal és próbálkozunk az egyre szigorúbb tiltással, ami jól láthatóan sehol sem működik, csak példaképp említem hogy marihuána esetében


cofeeshop, cannabis social club rendszer, vagy otthoni termesztés/felhasználás mellett dekriminalizált(megtűrt):

Svájc, Ausztria, Franciaország(csak gyógyászati), Spanyolország(CSC), Portugália(CSC), Hollandia, Németország(csak gyógyászati felhasználásra), Nagy-Britannia(CSC), Csehország, Belgium, Horvátország, Észtország, Olaszország


Amerikában(általában gyógyászati célokra) dekriminalizált:


Alaska, Arizona, California, Colorado, Connecticut, Delaware,Hawaii,Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Jersey, New Mexico, Oregon, Rhode Island, Vermont,Washington


Kanada


és a világon elsőként Uruguayban legálissá vált



ha itt [link] és itt [link] felteszed a kérdést biztos vagyok benne hogy hozzáértő és valóban releváns válaszokkal látnak el, valószínűleg több anyaggal, statisztikával(szakmai jellegű) tudnak ellátni mint bárki más ebben a témában


némi ovlasnivaló:

[link]

[link]


és azt hiszem ez az ami téged a leginkább érdekelhet:


[link]

[link]


-mellesleg a 2012es jelentésből drága állambácsi lazán cenzúrázott 10oldalt, ami nekem elég jogtalannak tűnik...


az új nemzeti drogstratégiáról:

[link]

2013. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a rengeteg információt, így már könnyebb lesz szerintem elindulnom. Köszönöm!
2013. szept. 11. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

előzőhöz

Máté Gábor egy kanadában élő orvos, aki szerint a drofüggőség szoros kapcsolatban áll a gyermekkorban elszenvedett lelki, fizikai vagy szexuális bántalmazásokkal.

2013. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azt hiszem pont Máté Gábortól hallottam valamikor, hogy a drogfogyasztás tulajdonképpen öngyógyítás. Szépen le is vezette a nézetét. Ez teljesen új hozzáállás a témával kapcsolatban - (számomra)


Engem érdekelne például az új típusú drogokról ill. hatásairól, annak fogyasztóiról fogyasztói szokásairól valami színvonalas írás, vagy a drogokról, drogot használókhoz való hozzáállás a társadalmi térben, sztereotípiák, megbélyegzés.

2013. okt. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!