Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért probléma ha gyógyszerre...

JimmyJordan kérdése:

Miért probléma ha gyógyszerre alkoholt (pálinka, bor, sör) iszik valaki?

Figyelt kérdés
Az is baj ha bevesz valaki pl egy algoflexet fejfájásra, és 10 perc után iszik rá egy lötyintésnyit?
2013. szept. 17. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt már maga a gyógyszer is és az alkohol is külön-külön májkárosító hatású, együtt pedig még jobban, másrészt pedig sok gyógyszer hatóanyaga apoláris molekula, amelyet az alkohol jobban fel tud oldani, mint a víz, tehát jobban beoldódik a szervezetedbe. És ami kismértékben gyógyszer, az lehet ilyen oldat-koncentrációban már méreg.
2013. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Azért mert akkor úgy jársz mint én délután este fele iszogattam kicsit spicces lettem majd lefekvés előtt bevettem az orvos által felírt erős gyógyszerem melyet erős fejfájásra kaptam.Másnap 11 órakor tértem magamhoz. A csavar a történetben hogy már 6 kor felkeltem kimentem horgászni kocsival és 11 órakor arra tértem magamhoz hogy bottal a kezemben állok a vízparton.Fogalmam nem volt hogy jutottam ki.A horgászat egyébként be volt tervezve este az órát fel is húztam. Hát ezért probléma ha valaki gyógyszerre iszik.Akár balesetet is okozhattam volna.
2013. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző válasz találó.

Másrészt a biokémiai folyamat megváltozik. Az alkoholban oldódó anyagok teljesen más reakciót váltanak ki a szervezetben. Ezáltal kiszámíthatatlan milyen hatást ér el a gyógyszer.

2013. szept. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 túramotoros válasza:
fénykoromban sanaxra meg kataflánra ittunk h jobban berugjunk.ha szív vagy egyéb beteg vagy ne próbáld ki meghalhatsz.annó 1szer kimosták a gyomrom miatta jobb nem eröltettni,én azóta sem csináltam
2013. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2013. szept. 23. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!