Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Takarékosságból iszunk? Ti is...

Takarékosságból iszunk? Ti is találkoztatok már ezzel?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim (és egyre több ismerősöm) főz pálinkát, mióta legálisan lehet. Ezzel nem lenne gond, de csak azért főzik, mert különben elrohad a gyümölcs, de ha ott van, már meg is isszák, mert ne mit csináljanak vele. Eddig még ünnepeken sem nagyon ittak. Most sem részegek, vagy ilyesmi, de árt nekik, mert cukorbetegek. De nem lehet velük megértetni, hogy az egészségük többet ér, mint a gyümölcs. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Ti is találkoztatok ezzel, mióta lehet pálinkát főzni?



2012. dec. 26. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Lekvár? Nem jön be nekik?
2012. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
Adjátok el a pálinkát! :)
2012. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lekvárral, meg befőttel már tele van minden. Eladni meg nem merik, mert az még mindig nem legális...
2012. dec. 26. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Én is azt akartam írni,hogy főznének inkább lekvárt.

Reggelente egy kis pohár pálinka egészséges.

Azt nem értem,hogy miért nem adják el inkább?

2012. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Azzal én is találkoztam, hogy azért főznek pálinkát, hogy ne kelljen kidobni a gyümölcsöt. Ez szerintem önmagában rendben is van, pl. én is inkább sütök belőle sütit, vagy valahogy feldolgozom, hogy ne vesszen kárba.

Az viszont nagyon nem jó, ha árt nekik, és mégis isszák. Ezt nem is nagyon értem, csak azért isszák, mert van otthon és mit csináljanak vele? Hát ajándékozzák el, vagy rakják a polcra. A pálinka a végtelenségig eláll. A nagyszülőkkel nagyon nehéz néha megértetni dolgokat... A szüleid már beszéltek velük? Nem is tudom, el lehet adni az ilyen otthoni pálinkát? Vagy elvinni hozzátok, hogy nálatok legyen és ne essenek kísértésbe? Nehéz ügy...

2012. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Akkor a gyümölcsösből adjanak el.Én biztos nem innám meg,csak azért,mert van.
2012. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nehéz ügy... Nekem is akarnak adni mindig, de akkor párom inná meg és azt sem akarom, ráadásul az sem lenne megoldás, ha elviszek belőle és kiöntöm, mert rengeteg:(((

Sajnálom, hogy legális lett:((( Komolyan.

Már a kertel is csak a gondjuk van, de nem hagyják.

Segíteni sajnos csak ritkán tudok, mert a munka miatt nagyon messze vagyok.

2012. dec. 26. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a lekvár se valami jó a cukrosoknak, bár nem tudom mennyi idősek, de ha az én nagyszüleimre gondolok akik közül már az egyik 82 éves és ő mindig azt mondja hogy ő már nem kezd el foglalkozni az egészséges életmóddal, az ő korában megértem.
2012. dec. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak a cukorbetegség miatt aggódom, mert volt, hogy olyan magas volt a cukra, hogy azt mondták meg is vakulhat. (gyógyszer mellett) akkor diétáztak, de most nem tartják megint és még a pálinka is.
2012. dec. 26. 14:49
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Hol laknak?Én szívesen vennék egy pár üveggel belőle!Komolyan kérdem,írj privibe.:)
2012. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!