Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Trianon? Valaki elmagyarázná...

Trianon? Valaki elmagyarázná nekem, miért fáj még mindig az ország nagy részének Trianon és miért nem lehet végre túllépni rajta, és előre nézni?

Figyelt kérdés
A civil életben is mindenen túl kell lépni, különben megrekedünk egy szinten, és belekeseredünk.
2013. szept. 18. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert ha átmész Romániába, egy ideig észre sem veszed, hogy egy másik országban vagy, mindenki magyarul beszél, a boltban magyarul van kiírva minden, szóval elég furcsa érzés.
2013. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég fájó pont volt (van) ez a magyarságnak, azért. Attól, hogy elfogadjuk,hogy ez van, még fájhat. Felettünk döntöttek, és nagyon csúnyán elbántak a magyarsággal. Ha Te Erdélyben, Felvidéken vagy a Vajdaságban élnél, és hirtelen elszakítanának a családodtól, és a hazádtól idegenek, neked nem fájna? Attól, hogy a seb begyógyul, a heg még megmarad!
2013. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
13%
Csak képzeld el ha nem vették volna el Horvát országot. Ha azt mondanád csak beülsz a kocsiba és leutazol a tengerpartUNKhoz. Ha azt mondhatnád hogy kirándultál a Kárpátoknál. Csak képzeld el.
2013. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 supra01 ***** válasza:
100%
Azért, mert ez olyan kérdés, mintha azt tennéd fel valakinek, akinek meghalt a gyereke, hogy jó jó meghalt a gyereked, de most már lépjél túl rajta. Ha az ember meg is próbál nem gondolni rá mindig, azért ez örökké fájni fog! És mindig előjön, egy egy szlovák, ukrán, román vagy szerb fricska okán! Ugyanígy a szülő is az ő fiát/lányát látja majd minden gyerekben!
2013. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
A baj a siránkozással van... ELBUKTUNK egy háborút! Igazából szavunk nem lehet... csak a magyar mentalitás mindig a múltsajnálatnak élt. Lesen könnyű gólt lőni, szokták mondani. Ha nyertesen kerültünk volna ki, nem vettek volna e l területet, de nem ez történt, ez van. Lehet lefele szavazni.
2013. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: Te a revizionisták ellen beszélsz, mi pedig arról, hogy emlékezni, és például egy trianoni megemlékezésen részt venni miért szoktunk. Senki egyetlen szóval meg sem említette, hogy nem fogadjuk el a vesztes háborúban minket ért veszteséget, csak arról van szó, hogy olyan mintha levágták volna a lábát az országnak.
2013. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Legjobb tudomásom szerint egy hosszabb folyamatban ért meg Trianon. Persze a Monarchiával együtt elvesztett háborút ismerjük, többé-kevésbé mi is részesei voltunk (Magyar miniszterelnökök, külügyminiszterek is voltak Bécsben).


A nem-magyar nemzetiségekkel - akik kb. 1900ig inkább több mint az emberek felét tették ki a történelmi Magyarországon - való lekezelö bánásmód, és az éppen akkor meghatározó magyar politikai elit amatörizmusa két fontos elem volt.

Csernok Attila: A komáromi pontonhíd

[link]


Egy másik szerintem érdekes dolog, hogy a soknemzetiségü, igen nehezen irányítható Monarchia egyik összetartó ereje a nagyhatalom Oroszországtól való félelem volt (bár néhány szláv nemzetiség öket is komálta). A 17-es foradalom után éppen akkor úgy tünt, az már nem is nagyhatalom többé, minek ide Bécs védelme... és 25 év múlva a régiónk orosz csatlós.

Diószegi István: A Ferenc József-i kor nagyhatalmi politikája

[link]


De ez van, semmi nem tart örökké, néha szar dolog hibázni...


Valóban fájó belegondolni, hogy egy régió meghatározó országából (az 1900as MO talán olyan Lengyelország pozíciójú ország lehetett) eggyel kisebb kategóriájú országgá váltunk. Vagy ahogy számomra számít: Milyen lenne ma Budapest, ha... Szerencsére az EU és a sengeni egyezmény ad lehetöségeket, hogy az országhatárokon legalább bizonyos tekintetben túllépjünk:) Sajnos nem ugy tünik, hogy ezeket a lehetöségeket kihasználnánk, mostanában inkább én gondolkodom, hogy Bécsbe, Prágába, Pozsonyba kivándoroljak-e...

2013. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

A régi Magyarország egy egység volt, egyaránt rendelkezett megfelelő iparral, mezőgazdasággal és területileg is összetartozott, természetes határokkal.

A mostani ország ennek egy kiherélt része, még a mezőgazdaság szempontjából is. Ipar nulla - de pl. ha fönt ciánoznak, a mi folyóink pusztulnak ki, vagy ha erdőt irtanak, minket visz el az árvíz.

Ezért is nehéz túllépni ezen, még a lelki dolgokon felül is.

2013. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%

Az első világháborút nekünk kellet volna megnyerni, mert az igazság a mi oldalunkon volt.

Csak jogtalanul beavatkoztak az angolszászok.

És ezért a jogtalanságért még mindig nem kapták meg a méltó büntetésüket.

2013. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Wadmalac ***** válasza:
100%
Gondold el, hogy mondjuk ellopják az autódat és sosem lesz többet pénzed másikat venni. Húsz év múlva nem fog zavarni, hogy gyalog jársz? :)
2013. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!