Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent pontosan az, hogy:...

Kuroyuki Hime kérdése:

Mit jelent pontosan az, hogy: lelkiismeret- és jellemfejlődés?

Figyelt kérdés
Valaki kifejtené nekem bővebben ennek a kettő dolognak az értelmét/fogalmát???

2013. okt. 13. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknek nincsenek definíciói, nem lehet pontosan megmondani mit jelent. Saját véleményem:


Lelkiismeret:

A jó dolgokra( saját megítélésünk alapján) törekvő belső késztetés.


Jellemfejlődés: A kezdeti tulajdonságaid, világgal való kapcsolatod változása a téged ért események és egyéb dolgok hatására. (lehet negatí és pozitív)


F/16

2013. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval, bár szerintem a lelkiismeret-fejlődést kérdezted. Ez az amikor ráébredsz a döntéseid/tetteid következményeire, és idő után megbánod őket -> "nem volt" lelkiismereted, de így "kifejlődött" benned az érzés, fejlődésen mentél keresztül.


Annyit raknék hozzá, hogy mi irodalomban a "jellemfejlődést" arra a szereplője mondjuk, aki pozitív irányban fejlődik, de az is lehet hogy csak irodalomban van ilyen jelentése.


Remélem érthető volt :D

2013. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!