Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tolmács mesterképzéshez...

Szintiz kérdése:

Tolmács mesterképzéshez megfelel a szabad bölcsészet szak elméleti nyelvészet szakirányú alapszak elvégzése?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy tolmács mesterképzésre szeretnék menni, de nem tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb alapszak, amit elvégezhetnék a mesterképzés előtt. A szabad bölcsészet szak elméleti nyelvészet szakirányú alapszak elvégzése jó lenne, vagy inkább válasszak anglisztikát, vagy esetleg valami más szakot, esetleg szakirányt?

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. okt. 27. 12:42
 1/3 anonim válasza:
Ha tolmács szeretnél lenni, akkor ne szabad bölcsészetre menj, ott nem sok használhatót tanulhatsz. Menj nyelvi szakra, az se baj, ha kettőre (pl. angol-orosz), vagy angol-magyarra is mehetsz. De ott legalább végig a nyelvet fogod tanulni. Én pl. műfordító, vagy idegenvezető szeretnék lenni, így én is nyelvi szakra fogok menni, ha minden igaz. Sok sikert!
2013. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ...és ilyen nyelvi szak melyik egyetem a legjobb, melyiket ajánlanád?
2013. okt. 28. 18:21
 3/3 anonim válasza:

Nekem a Pázmányról vannak ismerőseim, ők azt mondják jó a nyelvoktatás. A magyar szakról én jót mondhatok. Pár előadást meghallgattam. Az ELTE-t nem ismerem annyira.

Milyen nyelvet tanulnál az angol mellett?

2013. nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!