Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Fősulin, vallás és filozófia...

Fősulin, vallás és filozófia szakra érdemes menni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a suli elvégzését követően,milyen lehetőségekkel számolhat az ember? Én úgy látom hogy kizárt a "tudásom" pénzzel való ellensúlyozása, de reménykedem hátha van valakinek kicsit biztatóbb tapasztalata.

2013. ápr. 24. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezekkel éhenhalsz.
2013. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Az egyik büfészak.
2013. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És egy fogyatékos kérdés : :D

Ha éhen halnak a bölcsészek miért indítják ezeket az évfolyamokat?

Vagy kicsit másképp,elméletileg a társadalomban milyen funkciót töltenének be?

2013. ápr. 24. 18:40
 4/8 Alaque ***** válasza:
94%

Utolsó kérdés dicséretes, egy válasz engem is érdekelne.


Hogy miért indítják ezeket? Mert valakinek elég az, ha elmondhatja magáról, hogy felsőfokú végzettsége van.

2013. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem ezekre a szakokra úgy érdemes elmenni, hogy már van valami olyan végzettsége az embernek, amivel el tud rendesen helyezkedni, és nem bölcsészdiplomával szeretne munkát találni majd. A filozófia szerintem is érdekes lehet, de csak ezért, mert érdekes, nem tanulnám, kivéve ha van valami konkrét elképzelésem, mihez kezdhetnék vele később.(Bár igaz, van más ami engem sokkal jobban érdekel, nem tudom, ha a filozófia lenne az egyetlen ami érdekel akkor mit csinálnék.)
2013. máj. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Feltételezem, hogy azért indítanak az ilyen szakokból ilyen sokat, mert a sulinak megéri. Az, hogy az adott szak milyen létszámú képzést indít, általában nincs kapcsolatban azzal, hogy milyen képesítésű emberekre van szükség.


Nem akarlak lehúzni, de szerintem sem túl kecsegtetőek a lehetőségek egy vallás és filozófia diplomával a zsebedben. Ezek a dolgok nem is igazán fontosak és nem is igazán felkapottak manapság.

2013. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kicsit furcsa ez a "kizárt a tudásom pénzzel való ellensúlyozása" kifejezés... azt állítja, hogy akkora agy vagy, hogy azt nem lehet megfizetni. Jól értem? :-) Ehhez képest a kérdésben feleslegesen használtad azt a vesszőt.
2013. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

gyengébbek kedvéért:

Tanulsz minimum 3 évet sok energiát fektetsz bele -tehát megszerzel egy bizonyos szintű képzettséget.

Értsd: tudás

Az életben,(lásd: karrier)nem fizetődik ki, tehát az az energia és idő amit ebbe fektettem egy forintot sem ér,így nincs ellensúlyozva fizető eszközzel az amire addig képezném magam.

Abszolút nem öntelten csak érdeklődve kérdeztem.

2013. máj. 30. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!