Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A modern filozófia atyjai...

A modern filozófia atyjai miért voltak mind hívők, véleményetek szerint?

Figyelt kérdés
Descartes, Kant, Hume, Locke, Leibniz, Spinoza, Berkeley. Mind istenhívőek voltak.

2013. nov. 3. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Biszti?
2013. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*Bizti
2013. nov. 3. 23:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, a Kant nem volt hívő, de lehet, hogy tévedek. Berkeley viszont pap volt, biztos ezért volt hívő.

Egyébként tapasztalataim szerint az ember azért lesz hívő, mert úgy nevelik, és ez előbb van, mint, hogy filozófus lesz belőle. Ez persze csak szellemeskedés, mert számos ellnpélda is van. De valójában az istenhit nem áll szoros kapcsolatban a felsoroltak filozófiájával. Én csak Kirkegaard-ról tudtam eddig, hogy mélyen hívő keresztény volt, és ez a filozófiájában is meglátszik.

2013. nov. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért ez nem ilyen egyszerű, hogy hívők voltak és kész. pl hume elég valószínűtlen, hogy hitt volna valami hagyományos istenben. spinoza panteizmusa sem olyasmi, amit az egyház keblére ölelne. ráadásul akkoriban jóban kellett lenni az egyházzal, nem véletlenek dékártanak azok mézes mázos ügyesen helyezkedő szövegei, ahol igyekszik megvédeni magát, hogy ő nem megy szembe a kereszténységgel. berkeley képe arról, hogy mi az isten is nagyon más ahhoz képest amit a bibliában találsz.
2013. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy ez olyan lehet, mint az orvos, aki különben kiváló szakember, de ha megbetegszik egy hisztis hülye válik belőle. Mire azonban leírtam ezt a hasonlatot, már el is vetettem, mert azért ez nem analóg a vallásos filozófus estével.
2013. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gondolkodó nem akarja örökös háborúskodással tölteni az idejét. Inkább behódol a kereszténységnek, csak hagyják dolgozni.
2013. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem voltak hívők.


Értelmes és intelligens ember nem lehet hívő.


-Miért?

-Mert a hívő vizsgálat nélkül vesz át és fogad el adatokat. (következésképp nem lehet értelmes)


-Mi motiválja a hívőt?

-A saját túlélése.

-Mi motiválja a vallásokat?

-A saját túlélésük.


-Mi a legfőbb motiváció a természetben?

-A túlélés.

2013. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 orsolyamaroon válasza:
mert empátia nélkül nem lehet filózófusnak lenni- a hit meg az empátia az kézenfogva jár. Ennyi.
2014. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!