Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik országos vagy világszi...

Létezik országos vagy világszintű összesített mutatószám a vállalatok nyereségességének alakulásáról?

Figyelt kérdés
Többféle index mutatja az árszínvonal emelkedését az adott gazdaságokban, létezik olyan, ami a "profitszínvonalat" jellemzi? (Összesítetten, illetve akár vállalatméret szerint lebontva) Lehet erre vonatkozó adatokat találni?
2013. nov. 3. 17:43
 1/3 EagleHUN ***** válasza:
Jó kérdés erre én is kíváncsi lennék.
2013. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra is, hogy az árszínvonal emelkedésével megegyezik.


ha bevételek - ráfordítások = profit,


az átlagos árszínvonal-emelkedés, ami a termelési tényezők és a termékek árait egyaránt magába foglalja = x (%-ban)

akkor


(100+x)*bevételek - (100+x)*kiadások = (100+x)*profit kellene legyen.


De szerintem ezzel valami sántít. :D


Szerintem a bevételi oldalon is másik árváltozás mutatót kellene alkalmazni, amiben nincsenek benne a termelési tényezők árainak változásai, ami a kiadási oldalon jelentkezik igazából. Ott viszont termékeket is vásárolnak, de azok jellemzően inkább alkatrészek, forgóeszközök, beruházási javak.Szóval valahogy így kellene árnyalni talán ezt a leegyszerűsített képletet.

2013. nov. 3. 18:20
 3/3 EagleHUN ***** válasza:
Sőt még az inflációt és ezzel a vásárlóerőt is bele kell venni a számításba.
2013. nov. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!