Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » S. O. S.! VALAKI! Aki tudja,...

S. O. S.! VALAKI! Aki tudja, pontosan hogyan működik a repülő vetélő, kérem válaszoljon, nagyon fontos?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy egy magyar nyelvű forrást sem találok róla. Tudom ki találta fel, meg azt is, hogy meggyorsította a szövést meg hogy fonalínség alakult ki, meg azt is hogy hogy néz ki de nem tudom mit és hogyan csinált konkrétan. Nagyon fontos lenne! Köszönöm!
2013. nov. 6. 11:41
 1/4 2xSü ***** válasza:

Ugye van a hagyományos vetélő. Ez gyakorlatilag egy villáskulcs alakú fadarab, amire feltekerték hosszában a fonalat. Lásd: [link]

vagy fonallal együtt:

[link]


Ez ugye nem túl hatékony. Az Y alak miatt hajlamos beleakadni főszálakba, célszerűen kb. akkora, mint a szövött anyag szélessége, így eléggé macerás kezelni. Folyamatosan le kell róla tekerni a fonalat, stb…

Lásd:

http://www.youtube.com/watch?v=DZarx3SFDe8#t=297



Ehhez képest jobb az orsós vetélő. Ennél egy orsó van a vetélőn belül, amiről automatikusan letekerődik a fonal. A kialakítása olyan, hogy nem igazán akad el főszálakban. A szövés szélességénél jóval kisebb is lehet, egyszerűen csak be kell lökni az egyik oldalon, az „áramvonalas” felépítésének köszönhetően simán „átrepül” a főszálak között. Lásd:

[link]

[link]

[link]


Mindehhez jön egy szerkezet – ami a repülő vetélő lényegét adja –, ami egy rántással átlöki a vetélőt az egyik oldalról a másikra. Ez aztán tényleg felgyorsította a munkát. Lásd:

http://www.youtube.com/watch?v=kN8AZxGVvhQ

Ráadásul az egész így elég jól gépesíthető.


Mivel könnyebb, gyorsabb vele dolgozni, így adott idő alatt ugyanannyi ember jóval több anyagot tudott megszőni. Ez okozta azt, hogy fonalínség alakult ki.

2013. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm!

Rengeteget segítettél!!!!

Örök hálám :)

2013. nov. 6. 17:44
 3/4 2xSü ***** válasza:
(Hozzáteszem nem vagyok szakember. Én is homályos tudásomra, meg némi netes keresgélésre hagyatkoztam, az sem kizárt, hogy tévedek. Egy kicsit foglalkoztam szövéssel, így azért látom a képeken, videókon, hogy mi történik, így össze tudom vetni a leírásokkal. Szóval 95%-ra tartom, hogy nem mondtam hülyeséget. Ha mégis, akkor elnézést.)
2013. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Életem első töri órája volt (AMIT ÉN TANÍTOTTAM), életet mentettél, köszi! :D
2014. márc. 29. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!