Miért fontos az amerikai civil háborúról tanulni?

Figyelt kérdés
SOS ötleteket kérek!!! Kérlek!!!
2013. aug. 20. 03:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Először is azt polgárháborúnak hívják, nem civil háborúnak -.-'

Miért fontos róla tanulni? Mert a 20. század egyik legfontosabb eseménye, mely hatással volt mind a világpolitikára, mind a világgazdaságra egyaránt.

2013. aug. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
bocsi amerikában vagyok és ott cilvil war-nak hívják és ezért mindig ezt mondom.. csak ez a házink és kifogytam az ötletekből...
2013. aug. 20. 03:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért fontos, mert nem sok fontosabb volt az alatt a hosszú 250 éves történelmük alatt :D
2013. aug. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt kell kiemelni, hogy ne arról legyen szó, hogyan irtották ki az őslakosságot.
2013. aug. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Amerika az emberek egyenlőségét hirdeti, az alaptörvényük szerint is minden ember egyenlőnek születik.

A polgárháború az emberek egyenlőségéért, a rabszolgatartás eltörléséért tört ki. Eredményeképpen felszabadították a déli államok rabszolgáit, és azóta minden amerikai állampolgárnak születésétől fogva azonos jogai vannak.

2013. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha Amerikában vagy akkor elég egyértelmű és alapvető dolog, hogy az ottani történelemről tanulsz, aminek egy nagyon fontos epizódja volt a polgárháború. Ja és 19. század, nem 20.


De lehet, hogy félreértettem a kérdésed és nem panaszkodásból írod, hanem kaptál ilyen kérdést az iskolában (?).


Azért fontos, mert végső soron ez tette lehetővé a rabszolgafelszabadítást, illetve meegerősítette a szövetségi kormányzatot.

2013. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Sziasztok!


# 5!


Ha az utolsó mondatod igaz lenne, akkor még hírből sem ismernénk Martin Luther King nevét.

2013. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy a volt Konföderáció egyik államában élsz és egy konföderációs felmenőkkel rendelkező tanár tanít vagy északon élsz és a tanárod felmenői unionisták :D
2013. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ilyen hülye házi volt s kifogytam az ötletekből..
2013. aug. 22. 01:50
 10/11 anonim ***** válasza:

neked is olyan problémád lehet mint nekem volt a törivel, magasról teszel rá micsináltak régen uncsi meg hasonlók.


változtass a hozzáállásodon, gondolj bele a dolgokba hogy milyen kihatással vannak ezek a dolgok életekre.

a rasszizmus egyenlőség elég tág téma és elég véres is mint az egész történelem.

ha unod keress olyan kapcsolódó anyagot ami felráz, valami gyilkolás szinte minden történelmi esemény körül volt.

2013. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!