Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kéne 9 db történelmi kérdés,...

Kéne 9 db történelmi kérdés, válasszal. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
1500-től 1700-ig terjedő időszakban. Nekem nem jut eszembe semmi :/ És úgy kéne, hogy 9 db kérdés, és függőlegesen kijöjjön egy történelmi szó.

2013. nov. 17. 09:49
 1/6 A kérdező kommentje:
*1640-1815. Bocsi.
2013. nov. 17. 10:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen segítenék, de még nem tartok ott a tananyaggal. :( de ha elmondod miről van szó, megpróbálok segíteni.
2013. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Írtam pm-et :)
2013. nov. 17. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan államforma, ahol a király hatalma a parlament által elfogadott alkotmányon nyugszik: alKotmányos monarchia

Egyházi ítélőszék más néven: inkvIzíció

A protestáns reformáció atyja: luther máRton

Az állam és a társadalom működését meghatározó alaptörvény: alkotmÁny

A magyar rendi országgyűlés egyik háza. Tanácskozásain a vármegyei követek, a káptalanok és a szabad királyi városok küldöttei vehettek részt: aLsótábla

Magyarországon a szabad királyi és a mezővárosok mellett a harmadik fajta városforma: bánYa város

A Szent Péter-székesegyház felújítására szolgáló pénzszerzési mód eszköze, melyet a bocsánatos bűnökért járó purgatóriumi vezeklés, szenvedés alóli felmentésként árusítottak: búcScúcédula

A királytól közvetlenül függő feudális nagybirtokosok, az uralkodó osztály legfelső rétege: bÁró

VIII. Henrik által létrehozott egyház: anGlikán egyház


Megfejtés: királyság


Az ilyen feladatokat úgy tudod könnyen megoldani, hogy először is kigondolod, hogy mi legyen a megfejtés. Keresel egy 9 betűs történelmi kifejezést és utána ahhoz igazítva keresed a többit.

2013. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok. Most láttam csak, hogy közben helyesbítettél az időszakon. Ebben az esetben nem jó minden amit írtam. Ami időben nem passzol vedd ki és keress helyette másikat.
2013. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért köszi neked is.
2013. nov. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!