Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt különbség a mai cigányok...

Volt különbség a mai cigányok és hunok mentalitása között?

Figyelt kérdés

Üdv!


Volt különbség a mai cigányok és hunok mentalitása között?


A hunok csak jobban megszervezték magukat és így sikerült birodalmat létrehozni. De a kérdés nem a birodalmuk, hanem a mentalitásuk erkölcsiségük.



2013. dec. 4. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
A hunoknak azért volt erkölcsük és szigorú harci becsületkódexük, sosem árulták el egymást, mint az összes harcos népnél, náluk is a becsület, büszkeség és bátorság volt a legfontosabb. Azaz mentalitás szempontjából nem nagyon hasonlítottak a cigányokra. Bár az a szlogen közös, hogy amit én nem tudok, az elveszem mástól, a módszer sem annyira különböző.
2013. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vajon hol vannak leírva ezek a kódexek? Sehol. Kamu turáni mesék a 19.zázadból...
2013. dec. 4. 19:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, nemleges választ szeretnél hallani. Pedig a #1 válaszadónak van igaza. Bátorság, fegyelem és becsület nélkül nincs ütőképes hadsereg. A hunok pedig igen ütősek voltak.
2013. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

A huinok mint "rabló nép", "rabló horda" a rasszista, elfogult "történetírók" koholmánya.

Abban a korban a testközeli, szemtől-szemben fizikai harc során védték magukat, vagy teremtették meg az életterüket a népek.

Most a bankok és a multik, meg pl. az EU fosztja ki őket.

Más a módszer, a cél hasonló, vagy ugyanaz.

2013. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
84%
Már abban a korban is műveltebbek ,okosabbak voltak mint a mostani cigányok 80%-a.
2013. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Biztos vagy benne?
2013. dec. 7. 10:35
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Nekem fogalmam sincs, milyen lehetett a hunok mentalitása. És ez nem azért van, mert keveset tudok (ami egyébként igaz) a hunokról, hanem ezért, mert nem is lehet ezt tudni. A cigányok mentalitásáról se mernék határozott állításokat tenni, pedig itt élnek közöttünk. Továbbmegyek, még a saját magam mentalitását sem tudnám megadni, mert ez a fogalom bizonytalan, jelentése nem jól meghatározott.

Persze én azért sejtem, mit értesz mentalitás alatt. A következőt:

Van két culáger. Az egyik, akit úgy hívnak Holczer megbízható, nem szokott elkésni, a fizetését hazaadja, van megtakarított pénze, nem részegeskedik. A másik, a Bogdán Pisti meg nem ilyen. Gyakran van táppénzen, a fizetését sokszor elissza, meg eljátékgépezi, gyakran hőbörög a munkakörülmények miatt. Na szóval te azt nevezed mentalitásnak, amiben a két ember különbözik, ha jól gondolom. És persze azt hiszed, a Bogdán a cigany. Pedig pont fordítva. A Holczer a nevelőszülei nevét viseli, akik a gyermekotthonból hozták ki a csecsemőkorú cigánygyereket. A Bogdán Pisti viszont szőke kék szemű, de sajnos nem a sváb származású szülei büszkesége.

Én csak annyit akarok kihozni ebből, hogy aki szerint egy népnek van valamiféle mentalitása, az hülye.

2013. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Te tagadod a népek civilizációk kultúrák szokások eltérő jellegét (pláne a régmúltban?)? Akkor nagyon buta emberke lehetsz.
2013. dec. 9. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem, kedves kérdező, én a te általad használt "mentalitás" szóra mondom ezt.
2013. dec. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, példáid a mindennap megtapasztalt valósággal ellentétesek. Kérdezz meg egy őrt a büntetésvégrehajtásnál milyen hatalmas aránnyal reprezentálja magát a kisebbség a BV intézetekben annak ellenére h. max. 10%-át alkotják a populációnak.
2013. dec. 10. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!