Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik-e egyetlen egy "stabil...

Létezik-e egyetlen egy "stabil adat" is az univerzumban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van-e bármilyen fix pont (a megismerő számára), amibe belekapaszkodhatna és ami köré a megismerését felépíthetné....

...létezik-e egyetlen stabil adat, ami köré megszervezhető az univerzum, hogy "rend" legyen benne és értelmezhető legyen...



2013. dec. 4. 22:05
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Egyszerűen: nincs semmi, amihez viszonyíthatnánk... ami egy mindannyiunk számára valóban közös értékrend elvi alapja lehetne.

Ezért rendelkezünk ennyiféle véleménnyel, világnézettel.

Ez egy kaotikus, szétszóródó -szétszóródásban lévő világ, ami elkerülhetetlenül halad a végzete felé.

Nincs semmilyen megoldás a világ nevű problémára... alkalmazkodás és tehetetlen sodródás van csak... ...hazugsággal megszépíteni a dolgokat.

2014. ápr. 10. 22:55
 22/24 A kérdező kommentje:

Mozgás van... mozgások vannak nemlétező középpont (középpontok) körül.

Ez az univerzum.....egymás általi mozgatottság, mindenféle elsődleges ok nélkül.

Tehetetlen automatizmus.

2014. ápr. 10. 22:57
 23/24 anonim ***** válasza:

#18:

"a fekete lyuk csapdáa eti a fényt lelassítja. thát z sem lehet stabil. "


Csapdába ejti, ez igaz, de nem lassítja le. Legalábbis a fény sebességét nem, legfeljebb a terjedési sebességét. A fény onnan is 300M m/s sebességgel próbál kijutni. Azonban ez már túl kevés ahhoz, hogy elhagyhassa az eseményhorizonton túli (belüli) területet. A gravitáció olyan erőssé válik, annyira meggyűri a teret, hogy az "nagyobb sebességgel nyúlik", mint amekkorával a fény halad.

Ez a nyúlás szerintem kicsit hasonlítható az univerzum tágulásához. Kicsit olyan, mint amikor egy vonattal haladsz egyik irányba, mondjuk 80 km-es sebességgel, viszont a sínt - amin a vonat fut - a másik irányba húzzák. Ha 80 km-es sebességnél nagyobb sebességgel húzzák a vonatsínt, akkor hiába halad a vonat 80-nal az egyik irányba, mégis a másik irányba mozdul el.


Valójában azonban a fekete lyuk nem túl jó példa, mert halványlila gőzünk sincs arról, hogy miért is nem jön ki belőle a fény (sem). Elméletek akadnak szép számmal arra, hogy mi történik a fénnyel az eseményhorizonton túl, de attól még nagyon messze vagyunk, hogy ezeket a gyakorlatban is letesztelhessük.

2014. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 yosimitsu01 válasza:

a kérdés nagyon jó:)

(pusztán saját elmélet, Írásomnak nincs semmi tudományos alapja pusztán fikció)

szerintem a többiek hozzá szólását nézve,

se a fény nem lehet állandó, lásd fekete lyuk.

se a gravitáció, mindig lesz nagyobb ami elnyeli, vagy ha már nincs nagyobb akkor magába vonz mindent ami oda vezet ,hogy az erő növekszik így az sem állandó.

amit felemészthet egy fekete lyuk.

ha marad a fekete lyukak amik, esetleg meg ehetik egymást. akkor marad a semmi ami állandó lehet meg 1 lyuk, és a végtelen végén lévő határ.

pusztán elmélet.

ha 1 fekete lyuk maradhat akkor annak a jelenlegi elhelyezkedése még ismeretlen. a jelenlegi fix pont a perem. bár a távolsága mérhetetlen és tovább tágul még mindig, úgy tünik,h az a legállandóbb. már csak a tágulás/sec et kell megfejteni.

mert az állandót kerested. minden más nem az :)

2014. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!