Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Paulo Coelho jó, vagy csak...

Paulo Coelho jó, vagy csak bölcselkedő, aki közhelyeket mond?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 02:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy bohóc, aki közhelyeket puffogtat meg próbál marha okosnak tűnni.
2013. dec. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Makoscsiga ***** válasza:
100%
Azért ne becsüljétek le! Kommunikáció szakos egyetemista kislányokról nagy hatékonysággal lehet a bugyit ledumálni Coelhos bölcsességek segítségével. ;-)
2013. dec. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó ez igaz, de én meg elárulom neked, h kb bármivel le lehet, mert annyi eszük van, h semmi.

Pont tegnap linkelte ki az egyik, h megkapta a szakdolgozatára a jelest, hát oda ne rohanjak:)

2013. dec. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:D:D:D

de jó lenne ledumálni egy jó kiscsaj bugyiját, valójában :D:D:D:D

Ideje férfinak lennem

2013. dec. 10. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

"Ideje férfinak lennem"


Akkor ne Coelho-t olvass, hanem komoly filozófusokat. Ha tájékozott és művelt vagy, az életed minden területére pozitívan kihat.


Ajánlom Poppert, Carnapot, Dennettet, Churchlandet, Russellt stb.

2013. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy befutott író, aki sikerének köszönheti, hogy a földhözragadt önámítást egyesítette a spirituálissal. Ez sikerült és az önjelölt lélekbúvárok könyvtárává váltak a brazil író művei.


Kellő arroganciával, de elegendő ésszel megáldott emberek hülyítésére tökéletesen alkalmas, így többek között ahogy említették alkalmi kapcsolatokhoz bőven elég Coelho úr lélekelemzése.

2013. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

valahogy nekem sem akar bejönni, nekem nagyon álbölcsnek tűnik. Pl egyetemen is mondta egyik tanár, hogy csak egy életünk van ugye. Neten olvastam, hogy Coelho is erre a megállapításra jutott. Őrület, hogy micsoda emberek vannak.

El vannak szállva maguktól.

2013. dec. 10. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:

[link] Ez remekül kifigurázza a "mester".


Coelho-t én valahol a Bartos szintjén tudom elhelyezni. Akadhatnak értelmes gondolatai, de azok is csöpögnek fárasztó, elvont metafizikai mocsárban. Az ilyen álbölcselkedő, álfilozófusok sokat tesznek a filozófia népszerűségének csökkenése érdekében.

2013. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden ezoterikus közhelyeket mond, pontosabban filozófiát devalvál/rombol/butít.


A filozófia saját gondolkodást és saját értékítéletet jelent,

nem mások gondolatainak, véleményeinek reflektív (=reflex-szerű) átvételét).

2013. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!