Diplomamunka témát kell választanom szociológiából, az óvodapedagógiával (gyerekekkel) kapcsolatban. Vkinek ötlete? Szívesen fogadok mindent hozzászólást.

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekszegénységgel foglalkoznék szívesen, és - mivel pedagógiai megközelítés kell - azzal, hogy ez hogyan hat a későbbi óvodai/iskolai életükre, mennyivel nehezebb nekik az, hogy otthon nem adottak a feltételek, amik másoknak igen (könyvek, számítógép, internet - nem játszani, hanem tanulni).

Érdekes lenne megnézni, hogy mit is jelent pontosan a "hátrányos helyzet", hányan éheznek esetleg szó szerint, meg fáznak...

2013. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó ötlet, de kutatás is kell. és szted melyik hátrányos helyzetű szülő nyilatkozna szivesen erről? :-(
2013. dec. 11. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten szívesen nyilatkoznának egyesek. Igenis szeretnek beszélni az emberek a gondokról, ha mást nem, figyelemfelkeltésnek.

Ha nagyon beleásod magad, talán még közvetetten segíteni is tudsz nekik: pl. írsz belőle egy cikket a helyi újságban, vagy bármi.

Anoním módon is lehet persze.


A másik: kutatni nem csak az érintettekkel lehet. Ellátogatsz iskolákba, beszélsz a tanárokkal. Ők ezeket nagyon tudják. Beszélsz a védőnőkkel - ők aztán látnak mindent. Beszélsz a helyi szociális osztállyal. Az ilyenek sokszor náluk landolnak... Stb.

2013. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, ennek nagyon örülök :-):-) van abban vmi, amit mondasz.
2013. dec. 11. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, ha segíthettem. :)

Én a szegénységről általában írtam, de volt egy külön fejezetem a gyerekekről. Nagyon érdekes téma volt.

2013. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én eddig a gyermekbűnözésről irtam, a szabadidős szokásokról és most pedig a kisdoktorimhoz kellene a téma. de sztem ez meg is fog felelni, köszi még egyszer :-) estelg ha lenne kedved, küldhetnél hozzá neki irodalmat, ha nem tul nagy kérés.
2013. dec. 11. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ellátogatsz iskolákba, beszélsz a tanárokkal"

Lányom a várostól 15 km-re lévő tanyasi iskolában tanított, két-három éve, az iskola megszüntetése után a 6-8 éves gyerekek reggel fél 8 -ra bent vannak a városi iskolában .....

Sokat tudnának neked mesélni az életükről.

2013. dec. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik érdekes kérdés a számítógép és a gyerekek. Kiválasztanék két települést és összehasonlítanám. A szülőkre koncentrálnék (mivel a gyerekek megkérdezése problémás lenne). Az egyik település Budapest lenne, a másik egy nem budapesti óvoda. Abszolút véletlenszerűen választanám ki a budapesti és a nem budapesti óvodát.


Valami hasonlóval már foglalkoztam és döbbenetes dolgokat lehet találni. Nekem az a gyanúm, hogy a választóvonal nem a budapesti/nem budapesti jelleg, hanem az életkor. Abszolút más esélyei vannak a gyerekeknek, ha a szüleik aktívan használnak ITK-eszközöket. Nyilván ez a használat módján is múlik.

2013. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlottam a szegénységet, és majd megnézem neked, hogy megvannak-e még a jegyzeteim, hátha tudok irodalmat mondani (nem szakdolgozat volt ez nekem, csak évfolyamdoga, így nem biztos, hogy eltettem...)


Másik dolog is eszembe jutott, az utolsó tanácsát továbbgondolva: facebook-generáció. Erről szerintem könyveket lehetne írni...

2013. dec. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!