Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Megváltoztatható, alakítható...

Megváltoztatható, alakítható a személyiség? Vagy ez egy "adottság"?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy változtatható. Mindenki változik, mégha lassan is. Az emberre mindig hatással van a környezete. Viszont van betegség is a skizofrénia, amikor is egy embernek több személyisége is lehet.
2009. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudatosan is?
2009. nov. 27. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan: ha magadra erőszakolsz olyan szokásokat, amik korábban nem voltak a tiéid, akkor máris változott a személyiséged. De amúgy minden pillanatban új ember vagy :)
2009. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
86%

Én annaka híve vagyok, hogy az emberek nem változnak.Ezt nem úgy kell érteni, hogy örökre ugyanoylanok maradnak, ez természetesen nem igaz, hanem hogy amilyen leszel 10 év múlva, ha mondjuk teljesen más, az a hajlam, az az egész ami akkor leszel, már mopst is benned van, csak még nincs ideje előbújnia.Ez egyéni vélemény, pontozzatokc sak le ha nem tetszik, engem nem érdekel, de én így vagyok vele.

Amúgy a kérdésedre válaszolva igen, tudsz változni, de oylanná, aki nem avgy, azzá soha nem fogsz tudni változni.

2009. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg lehet változni lassan, fokozatosan. Ezt hívják önnevelésnek.


Elsőhöz: az nem skizofrénia, hanem egy másik betegség, amit többszörös személyiségzavarnak neveznek.

2009. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki változik ez az életrendje, mert tapasztalunk új élményeket, érzéseket , új embereket ismerünk az élet egy nagy tapasztalat gyüjtés, amiből le kell vonni a következtetéseket és tanulni kell a hibákból:)
2009. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

helló

a személyiségedet a tulajdonságaid határozzák meg(türelmesség, aggodalmasság, kedvesség, stb...)

Az én véleményem szerint minden ember képes magára venni csak a jó tulajdonságokat, és teljesen elhagyni a negatívakat, tehát a kérdésre a válasz igen lehet változtatni rajta tudatosan. Előttem már írta valaki, ezt önnevelésnek hívják. ez nem adottság, mint például jó kézügyesség vagy hajlékonyság.

üdv

25/F

2010. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!