Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az embernek ha születik...

Az embernek ha születik gyereke akkor milyen módon öröklödik a belsö tulajdonsága, a személyisége? Egyáltalán öröklödik e a személyiség? Milyen arányban?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsit öröklődik genetikailag, viszont mivel sokat van a szüleivel, nagyon belenevelődik, mondhatni apja fia/anyja lánya lesz...
2008. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Attól is függ, milyen nevelést kap, és követendőnek lát-e valamit, vagy nem, és hogy később mennyire lesz ebben tudatos. Van, ami automatikusan jön (én pl. sütési-főzési tudásomat, hogy nagyobb megerőltetés nélkül könnyen megy, meg a jó énekhangomat anyai ágról örököltem), de nem mindent - szerencsére. Viszont van, amire nekem is van hajlamom (egy betegség), ahogy anyunak is volt, és rettegek, hogy elő ne jöjjön.
2008. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

A jellemből 60% örökölt.

De nem a te, vagy a párod jellemét örökli!

A genetika összekever neki egy jellemet a ti génjeitekből - és EZ fogja a viselkedése 60%-át meghatározni. Örökölhet a nagyszülőktők, vagy akár távolabbi ősétől is.

2008. nov. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre semmilyen bizonyíték sincs. Örökbe adott, így különböző körülmények között felnőtt ikerpárokon végzett vizsgálatok alapján valamennyi genetikailag meghatározott része is van a jellemünknek, személyiségünknek, ám ennek az öröklődéséről, azt ezt szabályozó génekről semmilyen érdemi adat nem áll rendelkezésre. Az emberi viselkedés nagyon bonyolult, rengeteg tanult elemmel, emberfeletti feladat kihámozni belőle az öröklött részeket. Az erre vonatkozó becslések leginkább hasraütéses alapon készülnek, így nem is túl megbízhatóak.
2008. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ikerpáros dologról nekem is eszembe jutott valami. Van 2 nagynéném (már 60 fölött), akik ikertesók, még egy családban is nőttek fel, és valamennyire hasonló is volt az életük (mindketten elváltak és egyedül nevelték fel a gyerekeiket, állandó lakóhelyük ugyanaz), de kettőjük jelleme ég és föld, egyikük egy stramm, örökmozgó, nagyon tevékeny, aktív nő (kiment Amerikába dolgozni, összeszedte magát, és a fiainak is tud segíteni), másikuk pedig belekeseredett a sorsába (ő mai napig a szülővárosában él, és a lányain is látszik az az önállótlan tunyaság).
2008. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Srapnel ***** válasza:
100%
A gyerek személyisége inkább "kultúrálisan" öröklődik, tehát nem genetikailag, hanem ellesi a szülőktől. A személyiség egyes elemei, hajlamai, tendenciái öröklődnek, ám nem úgy, hogy a szülők ugyanilyen tulajdonságainak valamilyen keveréke, hanem részint kockadobás és egyéb ősökéi is benne vannak. Kicsit hasonlít (de csak hasonlít) ez a testi dolgokhoz ilyen szempontból. Pl. ha egy szülő testépít, akkor a gyerek nem lesz egyből izmos, mivel a szülő munkája a saját testén okozta a változást.
2008. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mikor megszületik még nincs benne az a személység hanem ahogy nevelik azáltal fog kialakulni nála
2009. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!