Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elszeretnék kezdeni filozófiát...

Elszeretnék kezdeni filozófiát olvasni, és egy kicsit művelődni. Milyen könyveket/szerzőket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Főképp vallási témák érdekelnének, de bármi jöhet. Az emberi érzelmektől kezdve, néhány apró gondolatik bizonyos esetekről, helyzetekről...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 29. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Elsősorban a helyesírási szabályzattal kezdd, és ha már majd nem írsz olyat, hogy "elszeretnék kezdeni", akkor jöhet a többi...
2013. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban abban kellene segíteni, amiről a kérdés eredetileg szól s, ha majd az meg lesz, akkor jöhet a többi megjegyzés. (még ha segítő szándékkal is írtat)


+ Nem hiszem, hogy zavarna a helyesírásom, mikor mások irományaid olvasom.

2013. dec. 29. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, nem jöttél rá, mi a baj az idézett résszel, igaz?

Ez az agresszivitásod fő oka...


Segítek! Helyesen: "El szeretnék kezdeni". Mivel az eredeti ige ELKEZDENI, nem pedig ELSZERETNI...

2013. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Képzelt rájöttem a hibámra -.-

Azért nem volt olyan hű de sok lehetősége annak, hogy hogy írjam másképp. Tudom, hogy van még mit csiszolni rajtam ilyen téren, de szerintem az nem ártana meg, ha sokat olvasnék pl. filozófiát. Talán még segítene is.

Agresszivitás pedig nem volt az írásomban, csak kicsit megszeppentem, hogy őszinte legyek, tekintve, hogy minden második kérdés kiíró vét helyesírási hibát, de attól függetlenül még segítenek nekik.


Jó megfogadom a tanácsodat, de nem térhetnénk vissza az eredeti témára?

2013. dec. 29. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Rudolf Steiner: A szabadság filozófiája.
2013. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Marcus Aurelius elmélkedései.
2013. dec. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nigel warburton: bevezetés a filozófiába
2013. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Déscartes: elmélkedések az első filozófiáról

Platón: Phaidón

2013. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hosszúhajú ***** válasza:
bevezetés a filozófiába - régi gimis tankönyvem volt
2014. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak.
2014. jan. 11. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!