Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen mérhető élettani...

Milyen mérhető élettani tevékenységgel mutat az intelligencia szoros összefüggést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából semmivel. És egyébként is, az inteligencia sem egy élettani jellemző, hanem az, amit az intelligencia teszt mér (vagyis amit az embrek annak gondolnak, mégha nem is tudják megnevezni, mi az). Ez kúltúránként eltér, így aki az egyik országban intelligensnek számít, nem biztos, hogy a másikban is ugyanolyan jó eredményt ér el, pedig nem változott őbenne semmi.
2009. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Autizmus! Nem vicc.
2009. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, ha semmivel, akkor nagyon átkúrt a pszichológia tanárom, hogy berakta vizsgakérdésnek!:D
2009. nov. 29. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Definiáld az intelligencia fogalmát. Ennek segítségével már nem egy puszta fogalomra/egyetlen szóra kell "élettani tevékenysége(ke)t" ráaggatni.
2009. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még mindig várok a válaszra, lécci az okoskodók kíméljenek. Ez egy vizsgakérdés, nem én fogalmaztam meg. Tényleg csak az írjon, aki TUDJA a választ. Köszi
2009. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%

Szerintem: Az intelligencia az ember minőségének mértéke, vagyis az élet feladatainak, problémáinak megoldó képessége.

Következtetés: az intelligencia a (fizikai, érzelmi) probléma-megoldó élettani tevékenységgel áll kapcsolatban.

Azért nehéz vitathatatlan meghatározást adni, mert az intelligencia-mértékben nincs nevesítve, hogy milyen kérdések megoldására vonatkozik, mint ahogy az ember minősége sem konkretizálható.

2009. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig én is ugyanezt a definíciót "tanultam" az egyetemen: az intelligencia az, amit az intelligencia-teszt mér...
2009. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha azt feltételezzük, hogy egy intelligens ember többet gondolkodik, mint egy nem annyira intelligens, akkor elképzelhető, hogy az agya több oxigént fogyaszt, tehát az arteriovenozus oxigén különbség talán mérhetően nagyobb ilyenkor. Esetleg az agy hőtermelése? Mindkettő valószínűtlen, de elképzelhető sztem.
2013. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!