Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent az hogy túliskolázott?

Mit jelent az hogy túliskolázott?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mondjuk jelentkezel egy McDonald's-os kasszás állásra két mester diplomával. Ebben az esetben Te túliskolázott (overqualified) vagy arra a pozícióra.


Ilyeneket azért nem szeretünk felvenni mert tudjuk hogy úgy is megy azonnal ahogy van neki valami jobb.

2014. jan. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezért kell letagadni a végzettséget, ha valami kisebb végzettséget igénylő munkát szeretnénk betölteni :)
2014. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy okosabb, mint a főnöke. Klasszikus eset, a főnök általában szereti a nála is hülyébb beosztottakat, ez az ország is ezért olyan, mint amilyen.....
2014. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért környezetfüggő is a szó jelentése...

Hallottam már negatív jelzőként is alkalmazni (utalva a célszemély alul iskolázottságára)


Egyébként az is probléma lehet, hogy elvileg a jelenlegi törvényeknek megfelelően végzettség szerinti bérezés van, tehát ha van három diplomád és ennek ellenére elmész operátornak egy multihoz, akkor hiába végzel segédmunkát, meg kell kapnod a végzettségednek megfelelő bért!

2014. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell megkapni a végzettséget megillető bért, ha a munkakör szaktudást igényel. Ha van diplomád és nem feltétel a felsőfokú végzettség egy munkánál, akkor nem kapsz törvényileg előírt diplomás bért. Ha viszont van egy diplomád és a munkakör betöltéséhez felsőfokú végzettség kell (diploma), akkor meg kell hogy kapjad a bért. Egyszóval egy diplomás is lehet operátor és nem kell neki diplomás bért adni.
2014. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De jól ki vagy oktatva erről előttem lévő..

Kár hogy nem arról szólt az írásod hogy kaphatna több fizetést aki tanult éveket azért a darab papírért.

Attól még ugyanúgy túliskolázott az is aki letagadja a végzettségét csak hogy valami rossz kubik munkát kaphasson.

Ismerek olyan embereket akik diplomával gondnokok éjjeliőrök bérszámfejtők munkákat végeznek.

Ha valami nagyon szakszerűt mondanak és nem értik a kollégáik barátaik ,én mindig beszólok.. -Emberi nyelven add elő túliskolázott barátom. mert úgyse értik... :D

2014. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én az előttem szóló kommentjére reagáltam a bérezést illetően, kedves aluliskolázott barátom! Szóval mielőtt szólsz valamit győződj meg az előzményeiről.

Egyébként én is diplomás közmunkás vagyok és nem kapok 150 ezret a papírom miatt.

2014. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!