Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Román "történészek" azt merik...

Román "történészek" azt merik állítani, hogy a szkíták a románok ősei. Magyar Testvéreim, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ezeknek nem elég még a történelemhamisítás? El kéne beszélgetni velük...

2014. jan. 4. 16:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bizony Berta ez már csak így van. Nem is tudtam, hogy a románok is pályáznak a szkíta ősökre, azt hittem nekik elég az anti Róma. Egyébként azt tudtad, hogy a lengyel nemesség meg a szarmatáktól származtatja magát? Nagy ám az Isten Állatkettje!
2014. jan. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt speciel nem tudtam. (Meg még valószínűleg egy rakás más dolgot sem tudok...)

Amit írtam előzőleg, azt viszont tapasztalatból. 2011-ben és 2013-ban is látogattam rövid ideig a Politika kategóriát...

A rengeteg kérdést nem keresem elő, de egy rövid összefoglalót írtam az alábbinál, a 21. sz. alatti válaszomban, ha érdekel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__456..

2014. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%

Elolvastam, köszi, persze nagyjából egyet is értek.

Én nem vagyok pszihiáter, de azt hiszem nem tehetek mást, csak hogy valamiféle beteg elméknek tartsam őket. Afféle szalon idiótáknak, akiket nem kell diliházba csukni, de azért elemezni (pszihoanalizis!) lehet őket. Nagyon sok a frusztrált ember, akiknek egy része kifelé irányuló agresszió formájában dolgozza fel a frusztrációját. De hát csak úgy, ok nélkül csak a hülyék tudnak gyűlölni, ami, ugye elengedhetetlen az agresszióhoz, nekik kell valami nyomós ok is, meg célpont is akit gyűlölhetnek. Itt jönnek be a képbe a cigányok, homokosok, liberálisok, románok, pirézek, stb. És persze a velük kapcsolatos mitoszok, hiedelmek, összeesküvés elméletek, miegymás. Mivel azonban tudják, hogy gyűlölni nem szép dolog, tehát komoly indok kell rá, ezért ezen téveseszmékben nagy szerepet játszik a fenyegetettség érzése is, mely a falkamelegben talál enyhülést. Könnyü eljutni odáig, hogy a falkából kitekintve mindenki más ellenség, bárki aki nem ugyanazt üvölti, mint mi, ellenségeink csatlósa. Így jössz a képbe Te, aki sem homokos, sem zsidó, vagy roma nem vagy, mégis fenyegetés vagy számukra, hiszen kétségbe vonod elképzeléseiket a világról, melyről szinte semmit sem tudnak, de azt legalább biztosan.

2014. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jó felé tapogatózol... :)

És ha már ilyen "csodabogár" vagy, aki nem riad vissza az olvasástól (gratulálok egyébként, kevesen vagyunk a "fajtánkból" :), akkor tessék, még egy kicsi:

[link]

[link]

2014. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Köszi a linkeket, Berta, nem tudtam, pedig gondolhattam volna, hogy ennek a dolognak már ilyen nagy irodalma van pszichoanalitikus megközelítéssel is. De hogy még csavarjak egyet a témán, van itt lehetőség még egy féle megközelítésre, éspedig egy filozófiai antropológiaira, vagy ami szerintem ennek a "rendes" tudományra való lefordítása, egy humán etológiaira is. Mert lehet, hogy a xenofóbia nem is "betegség", analizálandó pszihés rendellenesség, mint a többi fóbia, hanem az ember alaptermészete, mely agressziót alapozhat meg annak minden evolutiv előnyével. Persze sejtem, hogy tájékozott ember fejében azonnal a "szociáldarwinizmus" fogalma ötlik fel, és hogy ennek kárhoztatására tengernyi, valódi kritikai értékelésére kisebb tónyi irodalom van. De én ennek ellenére szivesen meghallgatnám Csányi Vilmos véleményét is ezügyben. Gondolom neked is ismerősen cseng e név.
2014. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Nos, elég régi a kérdés és nagyon vegyes a válasz lista is. Nem kívánok túl sok dolgot kifejteni, de annyit hagy írjak le, hogy én aki olvasta a gesta-kat, úgy emlékszem semmi olyat nem írtak a Krónikások ,hogy Szkíták lennének az őseink, csak annyit, hogy Szkítiából jöttek a magyarok mert nem fértek ott el. Ennyi. Aztán ott van a legendánk (Csodaszarvas vagy Hunor és Magor) ahol meg ha jól emlékszem Perzsia királya volt Nimród. De ugye ez a kereszténység felvétele után volt. Én még mindig úgy tartom, hogy nem szkíta meg hun meg avar vagy akármi vagyok, hanem magyar! És szerintem ezzel az őseim is egyet értenének! :)
2017. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!