Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért törtek ki a világháborúk?

Miért törtek ki a világháborúk?

Figyelt kérdés
Pénz vagy hatalom miatt? Vagy összeesküvés volt mindkettő? A törikönyves változatra nem vagyok kíváncsi, mert lehet kamu is az egész. Olyanok válaszát várom, akik kicsit utánajártak az összefüggéseknek, ha vannak.

2014. jan. 4. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A töri könyveket olyanok írták, akik nem kicsit jártak utána az összefüggéseknek. További elméletekért irány a Politika és Ezotéria kategória. Ott megtudhatod, hogy a komcsilibsizsidónácifasisztabankárok a reptoidokkal karöltve robbantották ki a háborúkat, hogy megtévesszék a marslakókat.
2014. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Zeitgeist c. filmet is meg lehet nézni, ott máshogy képzelik, mint a töri könyvekben.
2014. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Pénz vagy hatalom miatt? "


A két fogalom gyakorlatilag ugyanazt jelenti, mióta a pénzt feltalálták.

2014. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
nem bírom abbahagyni az első válaszon a röhögést
2014. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló azért elég szélsőséges választ adott. Marslakók nálam sincsenek képben, bőven elég kárt tud csinálni az ember is.
2014. jan. 5. 11:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert Franciaország, Nagy-Britannia (az első vh. esetében Oroszország is) féltékenyek voltak Németország egyre növekvő gazdasági és katonai erejére.
2014. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig az első válasz pontosan megfelel a valóságnak és az itt alkalmazott stílusnak is. Talán a Politikát kicsit sajnálnám ennyire lezülleszteni, teszi az magától is.


Nagy háborúk mindig a hatalomért (és az azzal megszerezhető vagyonért) törnek ki. Ez egy bonyolult dolog, vannak, akiket nem annyira a pénz része, hanem az irányítási része izgat. Hogy ők dönti el a történéseket.

A világ minden pillanatban fel van osztva valahogy, és mindig akadnak a többinél jobban fejlődő országok. Ezek egy idő után úgy érzik, hogy a fejlettségükhöz és lehetőségeikhez képest keveset kaptak a világból, ezért el akarják venni egy részét másoktól. Az már taktikai elem, hogy ezt minek nevezik (nyilván sose hódításnak).

A világháborúkban többen érezték úgy, hogy vannak lehetőségeik jobb pozíciók elfoglalására. Ezért mindenki benevezett a világ újra-felosztási játékba. És szokás szerint egyesek szeretek, mások vesztettek a meglévőkből. Mert szerezni mindig csak a másét lehet. Ami nem ilyen, azt értékteremtésnek, munkának hívjuk.

2014. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, az első azért tört ki, mert a Brit Birodalom és Franciaország uralták a világot, ami nagyhatalommá tette őket a kimeríthetetlen nyersanyagok és munkaerő miatt. Mivel Németország nem rendelkezett sose különösebb nyersanyagokkal, nehezebb és drágább volt előállítania a termékeiket. Egy nyersanyagok nélküli fejlett iparral rendelkező országnak ez igencsak nehéz. (Lásd Japánt, amely szintén ezért kezdett bele a hódításaiba.) Hogy Németország ne álljon meg a fejlődésben, követelte a világ újrafelosztását, és bumm, kirobban az első világháború.


A második az első következménye, amire még rápakolt egy jókora lapáttal a világválság, így Németország sose tudta volna kifizetni a háborús jóvátételt. Persze presztízskérdés is volt revansot venni a győzteseken, de az már csak hab a tortán. Amikor az NSDAP hatalomra került, akkor a hadiipar által teremtettek munkalehetőséget, és ha nem robban ki a háború, úgy Németország a teljes csődbe került volna.


Az ideológiák és az eszmék csupán a nép megnyerésére szolgáltak, mert casus belli nélkül előbb támadta volna meg a nép a kormányt, mint Lengyelországot vagy Franciaországot.

2014. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Németország (...) követelte a világ újrafelosztását, "


Ha kereste is "a helyét a nap alatt", ezt semmiképpen sem erőszakosan, katonai úton tette.


"ha nem robban ki a háború, úgy Németország a teljes csődbe került volna."


Viszont semmi sem bizonyítja, hogy Hitler 1939-ben mindenáron háborút akart volna kirobbantani.

2014. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!