Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valóban minden emberi gondolat...

Valóban minden emberi gondolat és cselekedet gyökere a szexualitásra vezethető vissza?

Figyelt kérdés

Amikor először hallottam, hogy Freud szerint így van, kicsit elkezdtem foglalkozni a témával, bár elég felületesen. Inkább csak gondolkodtam az egészen, és tény, hogy számtalan, szexuális alapon nyugvó gondolat és tett van, mégis furcsállom, hogy ez mindent átfedne.


Aki komolyabban foglalkozik a témával, fejtse ki nekem, legyen szíves.


2014. jan. 26. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát… Nem mondom, hogy Freud olyan hűdenagyon okos ember volt, de tekintve, hogy mindenféle szex nélkül nem lennének emberek, így emberi gondolatok és cselekedetek se se, valóban minden emberi gondolat és cselekedet gyökere visszavezethető az szexualitásra.
2014. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen leegyszerűsítés.


Az élet továbbvitelére, fenntartásának ösztönére vezethető vissza az ember minden tevékenysége: az önfenntartás és a az ÉLET továbbadása.

2014. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez már rég túlhaladott álláspont.

Már Freud életében megdőlt, ami ellen ő persze minden erejével tiltakozott.

A szexualitáson kívül létezik pl. az önfenntartás, és még egy csomó más dolog is.

2014. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha jól tudom, ebben C. G. Jung sem értett egyet vele, s ez a vita a barátságuk végét jelentette.
2014. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!