Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért akar az ember ösztönösen...

Miért akar az ember ösztönösen megmenteni mindenkit és miért ragaszkodik annyira az élethez?

Figyelt kérdés
Aki öngyilkos akar lenni vagy depressziós, azt azzal vigasztalják, hogy legyen erős, tartson ki, mert annyi szép dolog van az életben. És hogy ne adja fel, mert valakinek ő is fontos. De mi van, ha ez hazugság? Honnan tudhatná akárki, hogy valaki kinek fontos? Miért érdeke egy orvosnak, hogy én ne haljak meg, amikor még van 7.000.000.000 ember a Földön? És miért mondja valaki, hogy az élet szép, és minden jobb lesz, ha erre semmi garancia nincs? Miért kell annyira de annyira akarni élni? Mi van, ha simán jobb lenne meghalni, amikor nincs már öröm, de semmi más nincs, mert nincs már semmi?
2014. márc. 1. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszi, hogy mindenki úgy látja a világot mint ő és ezt mindenképp meg akarja osztani. Mindenki ragaszkodik az élethez,mert a halál után nincs létezés. Ezt sok ember nem tudja pszichikailag feldolgozni és hinni szeretne mindenben, ami halál utáni élet reményével kecsegtet. De ezzel sajnos nem lesz igaz, de annyira akar hinni benne, amennyire fél a haláltól.
2014. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Evolúció.


Azok az egyedek, amelyekben nem volt erős az életösztön, sokkal kevésbé voltak életképesek, mint a többi, ezért egyszerűen szelektálódtak.


Az öngyilkosok védelme is igazából életösztön - a társadalom megóvása az ember számára a saját túlélését is biztosítja, nem véletlenül irtózunk a magánytól - a hordától elszakadt egyed általában gyorsan meghalt, így megint az volt az életképesebb, aki a többiekkel maradt együtt.


És az elmúlt pár száz év, amióta ilyen sokan lettünk evolúciós szempontból semmi, így változás sincs.


Garancia meg mire van? Próbáljuk biztosítani a saját túlélésünket, vele a többiekét is, ha kell, akkor hazugsággal és hamis ábránddal. Végülis, erről szól az életünk - küzdünk, sokszor elérhetetlen célokért :)

2014. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mert ÉLŐlény.
2014. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xeniah ***** válasza:
100%
Mert én ismerem azt, akinek fontos vagy ;)
2014. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hogy hívják?
2014. márc. 17. 06:41
 6/14 xeniah ***** válasza:
75%
Isten.
2014. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jó neked.
2014. márc. 18. 08:33
 8/14 xeniah ***** válasza:
75%
Azért jó nekem, mert ismerem? Ez valóban a legjobb dolog, ami valaha is történt velem, de te is megismerheted személyesen, és akkor nem lenne ilyen közvetítőkre szükség, mint én, hogy megtudd, hogy Isten szeret téged és fontos vagy az ő számára. A hétmilliárd ember közül név szerint ismer téged, és hiába van rajtad kívül annyi ember a földön, egyik sem olyan mint te, mert egyedinek teremtett.
2014. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, de én sajnos ebben nem tudok hinni. Elméleted szerint pl. miért nem lép kapcsolatba az öngyilkosokkal és menti meg őket?
2014. márc. 21. 10:01
 10/14 xeniah ***** válasza:
100%
Én nem elméleteket gyártok, Isten helyett nem tudok neked válaszolni, de azt tudom, hogy ő mindenkivel kapcsolatba lép, aki keresi őt. Megmenteni igazából csak azt lehet, aki meg akar menekülni ;) Azt szeretnéd, ha Isten olyan lenne, mint az orvosok, és megmentene, akárhányszor öngyilkosságot követsz el? Ő ennél sokkal többet ad: értelmet ad az életnek. De nem erőszakos. Készített egy utat az embernek, amit bárki elfogadhat vagy visszautasíthat.
2014. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!