Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért akar az ember ösztönösen...

Miért akar az ember ösztönösen megmenteni mindenkit és miért ragaszkodik annyira az élethez?

Figyelt kérdés
Aki öngyilkos akar lenni vagy depressziós, azt azzal vigasztalják, hogy legyen erős, tartson ki, mert annyi szép dolog van az életben. És hogy ne adja fel, mert valakinek ő is fontos. De mi van, ha ez hazugság? Honnan tudhatná akárki, hogy valaki kinek fontos? Miért érdeke egy orvosnak, hogy én ne haljak meg, amikor még van 7.000.000.000 ember a Földön? És miért mondja valaki, hogy az élet szép, és minden jobb lesz, ha erre semmi garancia nincs? Miért kell annyira de annyira akarni élni? Mi van, ha simán jobb lenne meghalni, amikor nincs már öröm, de semmi más nincs, mert nincs már semmi?
2014. márc. 1. 15:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy a hit jó, meg minden, de számomra minden jel arra mutat, hogy isten az ember képzeletének szüleménye, amit azért hívott életre, hogy feldolgozza a feldolgozhatatlan dolgokat (halál), értelmezze az értelmen túlit (teremtés) és képes legyen elviselni, hogy egyedül van a világban és magáért felelős. Ahogy a földkerekségen minden egyes nép, legyen az civilizált vagy természeti, isteneket, tabukat, rémképeket, mitikus lényeket és szellemeket hozott létre, hogy kitöltse a fejében mindazt, amit nem tud értelmezni és/vagy feldolgozni.



Nem tudok hinni istenben. Úgy legalábbis nem, ahogyan egy katolikus vagy egy hindu. Számomra isten valamiféle háttérben zajló erő, elemibb az atomoknál, alapvetőbb a kozmikus energiánál, valami, amit mi sose találunk meg. Ez engem sajnos nem sokra tud inspirálni. Egyet tanultam csak meg: a világ semleges. Se ellenem, se velem nincs. Nincsenek se ártó szellemek, se őrangyalok. Az egész életem olyan lesz, ahogyan a gondolataimmal és a hozzáállásommal megteremtem.



A probléma az, hogy jelenleg valami mélypontfélén vagyok, és nem tudom, hogy lábaljak ki belőle, nem látom az utat. Tudom, hogy az istenbe vetett hit segítene, mert a hit valamiféle megelőlegzett optimizmus, de azok miatt a dolgok miatt, amiket leírtam - hogy a világnak tökmindegy, mi van velem - nem tudok hinni abban, hogy kívülről fog jönni segítség. Úgy érzem, egyedül vagyok.

2014. márc. 23. 20:47
 12/14 xeniah ***** válasza:
67%

Én nem hiszek abban, hogy a hit önmagában jó. Én sosem akartam hazugságban hinni, önáltatásban élni. Az a hit, amiről te beszélsz, igazából placebo, aminek lehet jó hatása, javíthatja a közérzetet, de valóságos gyógyulást nem ad. Én a valóságos Istenben hiszek, nem olyanban, akit emberek képzelete szült, és nemcsak hiszek, hanem meg is tapasztaltam, hogy létezik, élő kapcsolatom van vele.

Javaslom, hogy ne állj be azon emberek sorába, akik istenképet alkotnak maguknak, mert azzal, hogy háttérbeli erőnek képzeled el, ugyanazt teszed, mint a többi ember (ki ilyennek, ki olyannak képzeli, ki hisz benne, ki nem) - mindez azonban nem változtat a tényen, hogy Isten egy élő személy, aki kijelentette magát az ő Fián keresztül a számunkra. Jézus Krisztus mondta:

"Megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket." János 8:32

Az igazság az, ami szabaddá tud téged is tenni, nem bármiféle emberi agyszülemény vagy placebo. A világnak lehet, hogy tökmindegy mi van veled, de Istennek nem ;)

2014. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

nem tudom ki vagy, nem tudom mi van azota veled, lehet epp boldogan elsz valahol vagy lehet akarmi.

azert irok h elmondjam mennyire tetszett ahogy irsz. nagyon jol fogalmazol es az ellenkezesedet is ugy fejezed ki h nehogy megbantsd a masikat. ez arra mutat h szerintem alapjaraton te egy jo ember vagy ujsagirokent pedig tetszik a stilusod.

a helyesirasi stb hibakert bpcsanatot kerek, futolag irtam telefonrol Karacsonykor

2016. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Mert az élni akarás az emberekbe van kódolva, az ember társasági lény, menti a társait, gondolom.

Mármint szerintem ilyesmi lehet.

2020. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!