Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik volt a történelem...

Melyik volt a történelem legnagyobb háborúja a 2 világháború előtt?

Figyelt kérdés

2014. márc. 30. 19:03
1 2
 1/18 acelsziv ***** válasza:
9%
az első vh
2014. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A harminc vagy a százéves háborút tippelném. Szerintem inkább a harmincéves. :)
2014. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az amelyik megváltoztatta a történelmet!Pl:Róma bukása,azt a nagy birodalmat akarták a 2 v.h.-val visszaálítani.
2014. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
1# mondom a kettő világháború előtt, nem a 2.(.!) világháború előtt!
2014. márc. 30. 19:59
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Itt a mongol hódítást írják, mint legtöbb áldozattal járót:

[link]

2014. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Trójai háború is nagy visszhangot kevert.
2014. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Először meg kellene mondani, te mit tekintesz "legnagyobbnak". A halottak száma, a résztvevők száma, az időtartam, vagy valami más. Mert minden esetben más jön ki.
2014. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 moonlightsentinel ***** válasza:
Nem tudom, a napóleoni háborúk, vagy az osztrák örökösödési háború, vagy a harmincéves háború. Mindhárom magával rántotta a fél világot. Én az osztrák örökösödési háborút mondanám, de ez elég szubjektív, attól függ, mitől számít egy háború nagynak.
2014. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Az első világháború. Voltak előtte háborúk amik hosszabb ideig zajlottak de emberek gondolkzzatok már, a harminc meg a százéves háborút még a kardokkal, lándzsákkal íjakkalé max mukétákkal meg fakereks ágyúkkal vívták, a mongol hódítás meg még primitívebb fegyverekkel, Magyarországon is ,,csak'' egymillió embert gyilkoltak le, de könyörgöm az első világháborúban porig bombázták egymást, mérges gázt és gránátokat vetettek be, öngyilkos parancsokat adtak, és nem egy nagy hatalom hódított meg kis országokat hanem olyan katonai hatalank harcoltak mint Németország, A Brit Birodalom, Oroszország, USA, Osztrák-Magyar Monarchia, és még több ország, háborús bűnöket is követtek el a harcoló felek + a mogol hódítás sok országot elért de nem mindet egyszerre,
2014. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

#4: "mondom a kettő világháború előtt, nem a 2.(.!) világháború előtt!"

2014. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!