Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez a szólás/kijelentés mire...

Ez a szólás/kijelentés mire vonatkozik, mit jelent?

Figyelt kérdés
Ha valakire azt mondják "egyszerű lélek"? (Kerestem a googleba de nem találtam de már sokat hallotam csak nem tudom hova tegyem negatív, ill. pozitív tulajdonság mire értik pl. Vannak ilyen egyszerű lelkű egyének. Most ez jutott eszembe mert ezt hallottam az előző hete). Válaszotokat előre is köszönöm!

2014. ápr. 6. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet negatív értelme is, ekkor egy enyhébb kifejezése annak, hogy a szóban forgó egyén nem túl eszes. Kicsit csúnyább, de hasonló, ha valakire azt mondják, hogy "egyszerű, mint egy bot".

De előfordulhat, hogy olyasvalakire mondják, aki puritán gondolkodású vagy viselkedésű.

Én általában az első, negatív értelemben hallottam ezt.

2014. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!