Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehet megállapítani a...

Hogyan lehet megállapítani a vonásai alapján egy Amerikában élő feketéről hogy melyik afrikai országból való?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó kérdés! Sokféle jellegzetes arcvonást látni az USA-ban élő négerek közt, tehát egyértelműen nem egy homogén népség. Én is sokat töprengtem azon, hogy az őseik honnan származhattak az egyes embereknek. Bár arra jutottam, hogy a vonásaik többnyire kétségkívül a rabszolga kereskedelemnek leginkább kitett nyugat-afrikai térség (Elefántcsontpart, Ghána, Togo, Benin, Nigéria...) őslakóira emlékeztetnek, de minden bizonnyal sokat keveredtek is az elmúlt több, mint 400 évben. Tehát szerintem nehéz lenne mondjuk Will Smith vagy Sydney Poitier származását egyetlen afrikai országra visszavezetni. Sokkal valószínűbb, hogy legalább fél tucat különböző (mai) országból származnak az őseik.


Egy genetikai elemzéssel, térkép felvételével természetesen meg lehetne határozni a régiókat, ahonnan a felmenőik származnak. Érdekes lenne egy ilyen projekt, mint ahogy például engem is érdekelne, hogy az elmúlt 2-3000 évben a világ mely tájain éltek az őseim (bár én nem vagyok néger :)).

2009. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!