Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történelmi vita. Mi a vélemény...

Történelmi vita. Mi a véleményetek? A leírás lejjebb, kérem olvassátok el.

Figyelt kérdés

Vitába keveredtem egy ukrán nacionalistával.A vita oka az hogy a youtubeon találtam egy videót ahol Huszton emlékeznek meg Kárpátukrajna megalapításáról.A megemlékezés lényege a magyarok ellen irányított gyűlöletszítás,ez nagyon felháborított így nem voltam képes válasz nélkűl hagyni.

A videó alatti szövegre reagáltam elsősorban.

Az érdekelne hogy alulmaradtam e a vitában és hogy ki objektívebb.Nagyon fel vagyok zaklatva ezért nagyon értékelném a válaszotokat bármilyen is legyen az.


A vita (szóról szóra magyarra fordítva):


A videó leírása: 2014 március 15 én van az évfordulója Kárpátukrajna megalakulásának.Hitler a Magyarok keze által pusztította el ezt a fiatal országot.Céla elérése érdekében felfegyverezte a magyarokat modern fegyverekkel.A Vereczkei hágón a magyarok lengyel szövetségeseikkel együtt lelőttek 600 galíciai(ukrán) hadifoglyot.1943 ban a magyar 200 000 es hadsereget Hitler a saját visszavonulása fedezésének érdekében a Don kanyar környékébe küldte melyből csak 50 000 katona került ki élve.A magyarok holttestei befedték Oroszország réteit.


Én:

Szép leírás.Bizonyára nagy hatással van az Ukrán szívekre.Gyűlölet,hazugság és minden hasonló dolog jellemez titeket.Kár hogy sokan nem tudják hogy Kárpátalja egy ezeréves ország része volt melyben megértésben éltek különböző nemzetségek Kárpátukrajna pedig egy törvénytelen, totalitarista állam melynek a tevékenységét megszüntették a magyarok ezzel visszaszerezve a saját területeiket.Látom nagy élvezettel és elégedetséggel írtad le azt a katasztrófát melyben 100 ezer honfitársunk lelte halálát.Nem vagytok ti Európaiak csak egy vad nép melyeknek a helyükön kell maradniuk és nem Európába törekedniük.Nem érdemlitek meg Európát,sőt még az államotokat sem érdemeltétek ki semmivel.


Ő:

Köszönöm hogy elismerted a leírásom szépségét.Ismerd meg a történelmet és még az igazságát is elismered.

A Kijevi Rusz átengedte a területein a vad Manszi hordákat akik térdenállva könyörögtek és ígéretet tettek hogy örök barátaik lesznek.Vad ellenséggé váltak mégis.A ti jobbikotok most elismerte a Krími népszavazás legalitását.Ha késsel jöttök a hátunkba azért megfizettek.A Don kanyarnál 150 ezer magyar katona lelte halálát.


Én: Kár hogy nem mindenki ismeri az irónia fogalmát.Milyen történelmet kéne megismernem?Azt melyet ti írtok?

Magyaroknak hívják őket nem pedig Mansziknak.Kérem bizonyísd a feljebb kijelentett szavaid arról hogy a magyarok térden álltak a Kijevi Rusz előtt,amíg ezt nem teszed addig az általad kijelentett dolog csak piaci szintű, semmi több.Nincs jogotok Krimről mondani semmit hiszen Kárpátalját is ilyen sunyi módon loptátok el.A Don kanyarnál nem 150 ezer magyar halt meg.A 150 ezerbe beleszámították a sebesültek és az eltüntek számát is.


Ő:A Manszi iróniát csak a Manszik értik.Nem tanított meg titeket a történelem semmire.Kárpátalja ellopása közben hatalmas veszteségeket szenvedtetek el.Nem ismered a saját történelmedet.A Hanti Manszi vidékről nyomódtatok előre Európába.Ez volt a harmadik átmenet (honfoglalás).Az első kettő sikertelen volt.A szomszédaitok mindanyiatokat elpusztítottak.

A Manszik gyökerei Ujguriába húzódnak.Ez Kína és Kazahsztán között van.Valamiért menekültetek onnan.


Én:A piacon a helyed.Kérem a konkrét tudományosan megalapozott választ nem pedig a meneküléseid és a csúsztatásaid melyeket sikeresen véghez is vittél a vita alatt.(Ez a alatt a "Kijevi Rusz előtt álltatok térden" kérdés válaszadás alól való kitérést értem (ez nem került be a szövegbe).Vagy bizonyítod az állításaid tudományos módszerekkel vagy pedig nincs miről veled beszélnünk és a vitát lezártnak tekintem.


Ő:Muszáj bizonyítanom ezeknek az idegeneknek a történelmüket.

A finnugor nyelvek - egy nyelvcsalád mely az Urálban van elterjedve.A Magyar nyelv a Hantik és a Manszik által használt nyelv.(Ezt szó szerint így irta)


Én: Nem ismered a saját anyanyelvedet vagy direkt játszod a hülyét?"A Kijevi Rusz átengedte a területein a vad Manszi hordákat akik térdenállva könyörögtek hogy örök barátaik lesznek".Várom a kijelentésed bizonyítását hiteles tudományos cikkek felhsználásával és azon történészek megnevezésével melyek hasonló dolgokat állítanak.


Ő:Nem akarok megint áskálódni az idegenek történelmi trágyájában csakis azért hogy egy bozontos szőröstalpút győzzek meg az igazamról.Még a saját történelmedben is egy tudatlan bozontos vagy.


Én: Ennyit az ukrán történelem tudományos súlyáról.Piaci szint.Nem is vártam többet tőled a hitelességeddel és kultúráltságoddal kapcsolatban,erről beszél a trágár nyelvhasználatod és a kisujjadból kiszopott történelmi mesék.A saját történelmemet jól ismerem ezért számítottam arra hogy nem leszel képes bizonyítani az általad kijelentett szavakat melyek teljesen ellentmondanak a történelmi valóságnak.Több nem is kell számomra hogy levonjam a következtetéseket.A vitát befejezettnek tekintem.


Ezután nem kaptam választ többé.

A fordítást szóról szóra próbáltam végezni ezért előfordulhat hogy helyenként furcsán hangzanak a mondatok.



Kicsit rossz a közérzetem.Megalázottnak érzem magam és nem tudom van e okom rá.Kérem mondjátok el mit gondoltok bármilyen is legyen a véleményetek.

Kárpátaljai vagyok.


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2014. ápr. 19. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Tökéletesen hozzátok a retardált szintet mindketten, de a paralimpiát az ukrán fél nyerte. Gratulálok a második helyhez.
2014. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a fogalmazásmódom nem kultúrált helyenként de ezenkívűl érdekelne miben tévedtem.
2014. ápr. 19. 19:07
 3/6 hollófernyiges ***** válasza:
72%

Aki személyeskedik, annak nincsen érve, vagyis a vitát elvesztette. Egyébként:

-Trianon után Csehszlovákia úgy kapta meg Kárpátalját, hogy a ruszinoknak autonómiát kellett volna adniuk. Ez nagyon lassan ment, csak a második világháború előttre lett meg a törvényi háttere. Az első bécsi döntés értelmében a Felvidék és Kárpátalja déli része Magyarországhoz került, Hitler meg Horthy pedig megállapodott, hogy Kárpátalja többi részét illetően Hitler "24 óráig behunyja a szemét". Amikor a magyarok bevonultak a Felvidékre, Volosin kikiáltotta a független Kárpát-Ukrajnát, amit Horthyék pár nap alatt erőből lenyomtak, az ellenállás csak szórványos volt. Hogy hányan haltak meg, nem tudom.

-a magyaroknak a hantik és manysik a legközelebbi nyelvrokonaik, de a Kijevi Rusz idején közepesen erős nomád államunk volt Etelközben, aminek Kijev adót fizetett (ez nem jelenti azt, hogy a Álmosék parancsoltak a kijevi fejedelemnek, a szlávok rendszeresen fizettek a déli nomádoknak, mert így olcsóbban megúszták, mintha harcolnak a fosztogatások ellen). A honfoglalás idején a Kijev átengedte a magyarokat, de nem nagylelkűségből. Ha elég erősek lettek volna, valószínűleg rátámadnak a magyarokra, akiket az előzmények alapján nem igazán szerettek.

2014. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hozzátenném még azt is hogy a hivatalos Magyar álláspont szerint a Kárpátaljáért vívott harcokban a Magyar fél 37 katonáját veszítette el és 120 sebesültet számoltak ami jóval kevesebb mint az ellenfél veszteségei(Forrás wikipédia).

Ebben is ferdített a vitatárs.

2014. ápr. 19. 21:06
 5/6 anonim válasza:
100%
Értelmes vitában nincs helye a másik ember szidásának és a személyeskedésnek. Ez eléggé putri szintű valami volt, nem vita. Egyébként minden nép szereti a 9.-10.századi eseményeket érvként felhozni, pedig ezek a hovatartozás szempontjából lényegtelenek, hisz sokszor csupán futólag tették be oda a lábukat, számtalan más nép mellett. De hát valami érvet mindig kell támasztani.
2014. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!